GłównaOfertaOdkurzacze centralne

Centralne odkurzacze instalacje Poznań

Okres letni to nie tylko czas wakacji, ale także intensywny czas remontów. Masz duży dom? Chodzenie z odkurzaczem po schodach daje Ci w kość ? Trafiłeś na odpowiednią stronę i firmę. Wykonujemy profesjonalny montaż centralnych odkurzaczy. Sprawdź, na czym to polega i jak dziłamy! Wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie lub na adres mailowy, a resztę zrobimy za Ciebie. Umawiamy się na dogodny termin, dojeżdżamy do klienta, analizujemy możliwość instalacji odkurzacza oraz robimy konkurencyjną wycenę.

Dzięki zespołowi z długoletnim doświadczeniem sugerujemy wybór najlepszego produktu oraz rozwiązania, które będą przystosowane do Twojej kieszeni. Na koniec nasza ekipa wykonuje usługę, a Ty cieszysz się wygodą. Kontakt telefoniczny jest dla Ciebie codziennie do godziny 22:00, oprócz niedzieli – to czas dla naszych żon i dzieci. Jesteśmy w stanie wykonać pracę na terenie Poznania oraz okolic. Wykonujemy także instalacje ogrzewania podłogowego, ściennego oraz gazowego, więc gdybyś był zainteresowany usługą na innych płaszczyznach, zapraszamy do kontaktu.

centralne odkurzacze

Co to jest odkurzacz centralny?

Teraz zgodnie z obietnicą wyjaśnimy, co to dokładnie jest odkurzacz centralny, który może zmienić Twoje codzienne sprzątanie w przyjemność. Odkurzacz centralny to urządzenie, które zastąpiło odkurzacze stacjonarne. Świetnie się sprawdza na dużych metrażach czy pomieszczeniach piętrowych. Sprzęt jest wygodny w użyciu, lekki i zajmuje niewiele miejsca.

Rury ssące poprowadzone są w ścianie lub podłodze, a Ty jedynie przy sprzątaniu wkładasz rurę do gniazda ssącego, która automatycznie się włącza. Pojemnik na śmieci jest sporych wielkości, co zmniejsza ilość uciążliwego opróżniania oraz znajduję się w pomieszczeniu gospodarczym. Wybierając dla Ciebie produkt, stawiamy na jakość oraz długoletnią gwarancję. W ramach naszych usług zapewniamy serwis, na co w przypadku odkurzaczy stacjonarnych, nie możesz liczyć.

Jak działają odkurzacze centralne?

Zasada działania takich odkurzaczy jest bardzo prosta. Instalacja składa się z jednostki centralnej, rur ssących ukrytych w ścianach bądź w podłodze oraz gniazd ssących. Do gniazd podczas sprzątania wpina się rurę zakończoną końcówką czyszczącą (urządzenie włącza się samoistnie po wpięciu rury). Po zakończeniu odkurzania rurę wypinamy z gniazda i urządzenie samo się wyłącza. Odkurzacz można też włączać i wyłączać za pomocą przycisku na rączce odkurzacza lub pilotem.

Instalacje odkurzacza centralnego – dlaczego warto?

Podstawową zaletą odkurzacza centralnego jest przede wszystkim wygoda. Przy standardowych odkurzaczach częstym kłopotem jest szukanie przedłużacza, bo kabel jest zbyt krótki. Chodzenie z nim po schodach sprawia nam dużo wysiłku, szczególnie dla kobiet czy dzieci, które pomagają nam w sprzątaniu. Z naszą instalacją możesz już o tym zapomnieć. Odkurzacz centralny wymaga tylko podłączenia lekkiej rury do gniazda. Gniazda są zamontowane w każdym wyznaczonym przez Ciebie miejscu, dzięki temu będziesz mógł dotrzeć w każdy kąt.

Produkt jest idealny również dla alergików. Dzięki temu, że cały mechanizm zamontowany jest w ścianie, a pojemnik na śmieci znajduje się w garażu czy piwnicy, to nie wydobywa się kurz na zewnątrz. Domownicy mogą zająć się wycieraniem kurzy w tym samym czasie i pomieszczeniu, co Ty odkurzasz podłogi, więc możesz sensownie zaplanować podział obowiązków w domu. Kłopotliwa wymiana worków? To już przeszłość. Z centralnym odkurzaczem nie musisz się o to martwić. Wystarczy opróżnić pojemnik dosłownie kilka razy w roku.

Kolejną zaletą, dla której warto skorzystać z tej usługi, to minimalny hałas. Daje to możliwość wykonywania pracy przy śpiącym dziecku, czy oglądaniu Twojego ulubionego programu. I to, co może przekonać większość kobiet, to możliwość zamontowania szufelki, np. w kuchni czy przedpokoju. Szufelka to wygodny punkt ssący, zamontowany przy samej podłodze, umożliwiający zasysanie zamiecionego wcześniej ręcznie kurzu czy małych drobinek. Wymagania to jedynie zmiecenie śmieci przed punkt ssący. Bez wyciągania węża i odkurzacza, możesz szybko zamieść szczotką pomieszczenie i zassać śmieci.

Jaki odkurzacz centralny wybrać do domu?

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz wybrać do domu? Z pewnością musi mieć dopasowany silnik do powierzchni, którą będzie czyścić. Moc silnika oraz moc ssąca to parametry, na które musisz bacznie zwrócić uwagę. Wysoka moc ssania oznacza efektywne oraz precyzyjne odkurzanie. Długość instalacji także jest ważna.

Weź pod uwagę odległość od wydechu do najdalszego gniazdka. Pomyśl również o odpowiednim rozmieszczeniu gniazdek. Najlepiej, gdy w każdym pomieszczeniu byłoby 1 gniazdko (maksymalnie 10). Kluczowym czynnikiem jest też głośność centralnego odkurzacza. Maksymalna głośność niech nie przekracza 80 db. Jeżeli w domu jest dziecko, urządzenie powinno pracować jak najciszej.

Aktualnie do najlepszych odkurzaczy centralnych należą:
  • Beam SC 385,
  • Beam Alliance 700TCE,
  • Profi 42,
  • Borysowski KTS2,

To oczywiście nasza subiektywna ocena. Tak naprawdę wybór odkurzacza zależy od domu. Dopiero po obejrzeniu mieszkania jesteśmy w stanie precyzyjnie doradzić, jaki odkurzacz centralny będzie adekwatny. Wykonujemy instalacje odkurzaczy centralnych w miastach: Poznań, Kiekrz, Rokietnica, Sady, Przeźmierowo, Tarnowo Podgórne, Swarzędz, Baranowo, Zalasewo, Luboń, Mosina, Murowana Goślina.