Instalacja centralnego ogrzewania w gminie Czerwonak

Każdy chce, by jego dom czy mieszkanie było jak najbardziej wygodne, a zarazem estetyczne. Dlatego dobrą opcją staje się instalacja ogrzewania podłogowego, które jest niezwykle komfortowe, a zarazem wpływa na wizualny efekt wnętrza, bo nie wymaga stosowania grzejników. Wykonujemy instalacje centralnego ogrzewania w gminie Czerwonak.

instalacja centralnego ogrzewania

Ogrzewanie podłogowe - wady i zalety

Do minusów takiego rozwiązania można zaliczyć to, że od rodzaju ogrzewania zależy aranżacja mieszkania. W tych z "podłogówką", występują więc ograniczenia dotyczące możliwych rodzajów posadzki (nie każdy rodzaj jej rodzaj może bowiem współdziałać z ogrzewaniem podłogowym). Drugim minusem może być też nieco wymuszony sposób umeblowania domu: cała podłoga staje się "grzejnikiem", dlatego nie można zagospodarować całej jej powierzchni.

Jeśli zaś chodzi o zalety, to są one wymierne i można wśród nich wymienić to, że ogrzewanie podłogowe:

  • ma wysoką sprawność, dlatego koszty jego eksploatacji mogą być mniejsze nawet o 30% (w porównaniu z ogrzewaniem tradycyjnym),
  • działa przy niższych temperaturach czynnika grzejnego, niż inne systemy grzewcze, dlatego pozwala na mniejsze zużycie gazu,
  • daje (korzystny dla ludzi) pionowy profil temperatury powietrza: cieplej koło stóp, chłodniej w okolicach głowy,
  • umożliwia lepszą aranżację wnętrz, bo nie wymaga grzejników,
  • jest idealne do ogrzewania pomieszczeń wysokich, bo ciepło pozostaje na dole (w przypadku grzejników gromadzi się ono pod sufitem).

W przypadku nowych domów, ogrzewanie to w 100% zaspokaja zapotrzebowanie na ciepło. Pozwala ono też na regulację temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Sam montaż opiera się zaś na tym, że najpierw należy dokonać kalkulacji zapotrzebowania na ciepło dla każdego z domowych pomieszczeń. Dopiero później dobiera się do tego rozstaw rur (uwzględniając przewodzenie ciepła materiału, które będzie pokrywać podłogę). Rysunek rozkładu rur wykonuje projektant i to właśnie on wylicza też ile rur (i innych materiałów) potrzeba do instalacji systemu ogrzewania podłogowego w danym budynku. Posiadając projekt, sam montaż nie jest już problemem.

Centralne ogrzewanie wykonujemy w następujących miejscowościach gminy Czerwonak: Koziegłowy, Kicin, Bolechowo, Bolechówko, Trzaskowo. Zapraszamy do kontaktu!