Centralne ogrzewanie Dopiewo

Wykonujemy instalacje centralnego ogrzewania na obszarze gminy Dopiewo. 25-letnie doświadczenia oraz setki realizacji na koncie to gwarancja, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Zimą jedyne o czym się marzy, to dobrze ogrzany dom. Aby uczcie ciepła było pełne, warto zdecydować się jednak na ogrzewanie podłogowe. Bez niego chodzenie po zimnej terakocie może być bowiem naprawdę nieprzyjemne.

ogrzewanie podłogowe

Instalacja ogrzewania podłogowego Dopiewo

Ten rodzaj ogrzewania świetnie sprawdza się szczególnie w nowych, dobrze docieplonych domach. Tzw. "podłogówkę" stosuje się najczęściej tam, gdzie kładzie się terakotę, czyli w: przedpokoju, holu, łazience czy kuchni, ale też w salonie. Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem bardzo estetycznym, ale przede wszystkim komfortowym.

Ta ostatnia cecha ujawnia się w ten sposób, że:

  • Cała podłoga stanowi powierzchnię grzewczą, dzięki czemu bez większych trudności w całym pomieszczeniu można osiągnąć jednakową temperaturę (nawet przy oknach, a nawet drzwiach balkonowych).
  • Pionowy rozkład temperatur przy instalacji podłogowej jest najbardziej korzystny dla ludzkiego układu krążenia. Czemu? Dlatego, że najszybciej nagrzewają się stopy (które łatwo marzną), a jednocześnie na wysokości głowy temperatura jest trochę niższa (co sprzyja dobremu samopoczuciu).
  • Montaż ogrzewania podłogowego

    Takie ogrzewanie wykonuje się zazwyczaj z rury typu pex, z wkładką aluminiową (najczęściej o średnicy fi 16mm). Sam montaż, jeśli chodzi o warstwy, wygląda tak, że na “chudy beton” układa się styropian (jeszcze przed wylewkami), a później ekran odbijający ciepło i wreszcie rury - mocowane za pomocą specjalnych spinek. Rurę instaluje się w ten sposób, by w całym pomieszczeniu mogła występować taka sama temperatura. Aby prace instalacyjne były łatwiejsze, warto kupić specjalny (nieco droższy) styropian z wyżłobieniami, w których układa się rurę. Warto wiedzieć, że temperatura wody w ogrzewaniu podłogowym nie może być wyższa niż 50º Celsjusza, ta optymalna powinna wynosić od 35º do 40º. Aby to kontrolować, do sterowania ogrzewaniem montuje się specjalne rozdzielacze z podmieszaniem. Niekiedy - przy niewielkich podłogach - zastosować można zawory, które będą ograniczać temperaturę powrotu.

    Realizujemy centralne ogrzewanie w mieście Dopiewo oraz okolicznych miejscowościach, jak: Skórzewo, Dąbrowa, Dąbrówka, Zakrzewo, Konarzewo, Palędzie. Zapraszamy!