Centralne ogrzewanie Kórnik

Centralne ogrzewanie staje się koniecznością w każdym domu znajdującym się w klimacie umiarkowanym. Gwałtowne spadki temperatur i mroźne zimy sprawiają, że po upalnym lecie w domu musi wtedy panować przyjemne ciepło. Inaczej mieszkanie w nim stałoby się dosłownie nie do zniesienia. Dlatego tak ważna jest jak najlepsza instalacja centralnego ogrzewania. Takie właśnie - najwyższej jakości usługi - proponuje nasza firma.

ogrzewanie podłogowe krok po kroku

Czym charakteryzuje się centralne ogrzewanie?

Takie ogrzewanie polega na tym, że w domu znajduje się jeden piec, od którego odchodzi instalacja, którą tworzą rury oraz kaloryfery. To dzięki tej instalacji po całym budynku rozchodzi się energia cieplna, która ogrzewa wszystkie pomieszczenia. Wyróżnić można kilka rodzajów centralnego ogrzewania. Jeszcze kilkanaście lat temu najpowszechniejsze było to oparte na piecu węglowym. Jednak jest to rozwiązanie mało ekonomiczne - zarówno ze względu na wysokie ceny węgla, jak i wysiłek związany z codziennym paleniem. Obecnie najpopularniejszą formą ogrzewania, jaką zajmuje się również nasza firma, jest ogrzewanie gazowe. Gaz doprowadza się do domu przez wykonanie przyłącza: albo od zewnętrznej sieci gazowej albo od przydomowego zbiornika. Następnym krokiem jest wykonanie instalacji gazowej wewnętrznej, dzięki której gaz będzie doprowadzony do źródła ciepła (to znaczy do kotła gazowego).

Ciepło wytwarzane w kotle przekazywane jest później do instalacji centralnego ogrzewania, a ta rozsyła je po całym budynku. Ogrzewanie gazem charakteryzuje się bardzo dużą wygodą, bo po pierwsze jest bezobsługowe, a po drugie kocioł nie zajmuje wiele miejsca i nie wymaga sprzątania. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to coroczny przegląd instalacji. Co ważne, kotły gazowe mogą pracować nie tylko na potrzeby ogrzewania domu, ale mogą również przygotowywać ciepłą wodę użytkową.

Ogrzewanie podłogowe

Nasza firma może zaproponować także instalację ogrzewania podłogowego, które jest niezwykle komfortowe, a zarazem estetyczne. Pozwala bowiem na rezygnację z kaloryferów i łatwiejszą aranżację wnętrz. Mówiąc jeszcze dokładniej, do zalet ogrzewania podłogowego można zaliczyć:

  • Wysoką sprawność: w porównaniu z ogrzewaniem tradycyjnym koszty eksploatacji mogą być mniejsze nawet o 30%.
  • Działa ono przy niższych temperaturach czynnika grzejnego niż inne systemy grzewcze - dzięki temu pozwala na mniejsze zużycie gazu (a więc umożliwia oszczędzanie).
  • To świetne rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń wysokich, ponieważ ciepło pozostaje na dole (a w przypadku grzejników ciepło gromadzi się pod sufitem).
  • Daje korzystny dla ludzkiego organizmu, pionowy profil temperatury powietrza: cieplej koło stóp, chłodniej w okolicach głowy.
  • Montaż ogrzewania podłogowego w domach zupełnie nowych w 100% zaspokaja zapotrzebowanie na ciepło, jednak może być ono także uzupełnieniem innego systemu grzewczego. Bardzo istotne jest również to, że ogrzewanie podłogowe umożliwia również regulację temperatury w poszczególnych pomieszczeniach domu. Jak więc widać, proponowane przez naszą firmę instalację są wygodne, ekonomiczne, a także bezpieczne.

    Centralne ogrzewanie wykonujemy w następujących miejscowościach gminy Kórnik: Koninko, Gądki, Kamionki, Robakowo, Czmoń, Skrzynki. Zapraszamy do kontaktu!