Centralne ogrzewanie Rokietnica

Wykonujemy instalacje centralnego ogrzewania na obszarze gminy Rokietnica. Mamy ponad 25 lat doświadczenia oraz 500 realizacji na koncie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Centralne ogrzewanie jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania mieszkań i domów jednorodzinnych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jego wykonanie do najłatwiejszych nie należy, a i zakup pieca jest pewną inwestycją. Jeśli jednak chcemy mieć ciepło - najlepiej, aby właśnie taka instalacja centralnego ogrzewania znalazła się w budynku.

instalacja centralnego ogrzewania

Montaż centralnego ogrzewania

Ten rodzaj ogrzewania zakłada wytwarzanie ciepła w jednym punkcie w budynku, a następnie jego dystrybucję specjalnymi rurami do poszczególnych odbiorników usytuowanych w różnych punktach mieszkania (mogą to być kaloryfery, ale może to być też ogrzewanie podłogowe). Wykonanie samej instalacji może być przeprowadzone w systemie trójnikowym lub rozdzielaczowym, co ma przełożenie na późniejsze funkcjonowanie takiego systemu. Instalacja centralnego ogrzewania powinna być wykonana przez doświadczonego fachowca jeśli tylko ma działać efektywnie. Ciepła woda z kotła jest transportowana do góry siłą grawitacji lub też dzięki zainstalowaniu odpowiedniej pompy, która pomaga wtłaczać wodę na wyższe kondygnacje. Bardzo wiele zależy od rodzaju wybranego pieca po pierwsze pod kątem tego, co będzie w nim spalane (węgiel, drewno, a może gaz), a także czy jego moc i wielkość pozwolą ogrzać cały budynek.

Wady i zalety centralnego ogrzewania

Do największych zalet dobrze wykonanej instalacji należy jej efektywność. Nie musimy się obawiać mrozów, gdyż taki sposób rozprowadzania ciepła sprawdza się w praktyce. Natomiast same koszty takiego ogrzewania budynku mogą być różne w zależności od tego, czym będziemy chcieli ogrzewać budynek. Do najtańszych i najpopularniejszych sposobów należy spalanie węgla i drewna. Opcją odrobinę droższą jest gaz ziemny i podłączenie budynku do sieci gazociągowej. Obie te opcje posiadają szereg zalet oraz wad i warto wszystko to przeanalizować przed podjęciem decyzji. Zawsze warto mieć też na uwadze fakt, że ogrzewanie węglem zazwyczaj zakłada, że będziemy musieli sami kontrolować proces spalania i dokładać do pieca nawet w nocy, natomiast ogrzewanie gazem z kolei jest droższe i nie pozwala na osiągnięcie wysokich temperatur w mieszkaniu.!

Realizujemy centralne ogrzewanie w mieście Rokietnica oraz okolicznych miejscowościach, jak: Kiekrz, Krzyszkowo, Żydowo, Napachanie, Cerekwica, Kobylniki. Zapraszamy!