Centralne ogrzewanie Swarzędz

Wykonujemy instalacje centralnego ogrzewania na obszarze gminy miejsko-wiejskiej Swarzędz. Mamy ponad 25 - letnie doświadczenie oraz setki realizacji na koncie. Zapraszamy do kontaktu!

Centralne ogrzewanie to jedna z podstawowych instalacji, która powinna znaleźć się w każdym domu czy budynku użyteczności publicznej, które nie mają dostępu do miejskiej sieci ciepła płynącego z elektrociepłowni. Centralne ogrzewanie to sposób na ogrzewanie wszystkich pomieszczeń w domu przy wykorzystaniu jednego kotła C.O. Instalacje centralnego ogrzewania różnią się między sobą, choćby rodzajem paliwa czy typem samego podłączenia.

ogrzewanie podłogowe

Rodzaje podłączeń centralnego ogrzewania

 • Instalacja grawitacyjna – ten typ ogrzewania oparty jest na wykorzystaniu zjawiska zmiany gęstości wody wywołanej zmianami zakresu jej temperatury. Sprawdza się w budynkach, w których odległość źródła ciepła od najdalej położonego pionu nie będzie przekraczała 25 metrów.
 • Instalacja pompowa – to chyba najczęściej wybierany rodzaj instalacji centralnego ogrzewania, w której przepływ ciepłej wody rurami wymusza specjalna pompa. Dzięki temu ciepło rozprowadzane jest do każdego pomieszczenia, a grzejniki mogą być montowane nawet poniżej poziomu kotła.
 • Instalacja ogrzewania płaszczyznowego – ta instalacja centralnego ogrzewania opiera się na specjalnych spiralach grzejnych, które umieszczane są w przegrodach oraz układach. Jest to popularne rozwiązanie, stosowane jako alternatywa dla grzejników. Układy mogą być bowiem rozmieszczone w ścianach czy w podłogach.
 • Zalety centralnego ogrzewania

  Montaż centralnego ogrzewania w Swarzędzu jest obecnie najczęściej wybieraną formą ogrzewania domów, co świadczy o jego niesłabnącej popularności. W tym systemie ciepło produkowane jest w jednym miejscu, dlatego do prawidłowego działania instalacji wystarczy jeden kocioł, adekwatny do używanego paliwa. Centralne ogrzewanie może wykorzystywać zarówno węgiel, jak i koks, ekogroszek, olej opałowy czy gaz i z tego powodu jest to uniwersalny rodzaj ogrzewania. Dodatkowo kotły dwufunkcyjne, oprócz ogrzewania pomieszczeń, mają funkcję podgrzewania wody użytkowej. Dzięki temu nie trzeba inwestować w osobne urządzenia. Centralne ogrzewanie pozwala na dostosowanie temperatury we wnętrzach do preferencji użytkowników domów – starszy typ instalacji umożliwia regulację temperatury grzejników, nowsze posiadają specjalne czujniki, które powodują uruchomienie kotła, gdy temperatura we wnętrzu spada poniżej ustalonej wartości. To wyjątkowo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie.

  Wady centralnego ogrzewania

  Wadą centralnego ogrzewania jest na pewno cena paliwa, które jest spalane w kotłach, szczególnie iż obecnie coraz częściej władze miast wymuszają stosowanie ekologicznych, zwykle drogich paliw. Systemy centralnego ogrzewania oparte są na krążeniu wody w instalacji, co po kilku latach użytkowania może doprowadzać do korozji poszczególnych elementów układu. Użytkownicy muszą również pamiętać o regularnym dolewaniu wody, co należy robić znacznie częściej w układach otwartych, niż w zamkniętych. Jeśli wybierzemy centralne ogrzewanie podłogowe, musimy liczyć się z tym, że dokonanie zmian w instalacji będzie wiązało się z niszczeniem posadzki i ze sporymi kosztami, znacznie wyższymi niż w przypadku tradycyjnej instalacji z grzejnikami.

  Jeśli zamieszkujesz miejscowości: Swarzędz, Jasin, Zalasewo, Jasin, Kobylnica czy też Paczkowo, jesteśmy do Twojej dyspozycji!