Centralne ogrzewanie Tarnowo Podgórne

Wykonujemy instalację centralnego ogrzewania na obszarze gminy Tarnowo Podgórne. Mamy wieloletnie doświadczenie oraz setki wykonanych instalacji na koncie. Zapraszamy do kontaktu!

Zimą jedyne o czym się marzy, to dobrze ogrzany dom. Aby uczcie ciepła było pełne, warto zdecydować się jednak na ogrzewanie podłogowe. Bez niego chodzenie po zimnej terakocie może być bowiem naprawdę nieprzyjemne.

Instalacja ogrzewania podłogowego Tarnowo Podgórne

Ten rodzaj ogrzewania świetnie sprawdza się szczególnie w nowych, dobrze docieplonych domach. Tzw. "podłogówkę" stosuje się najczęściej tam, gdzie kładzie się terakotę, czyli w: przedpokoju, holu, łazience czy kuchni, ale też w salonie. Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem bardzo estetycznym, ale przede wszystkim komfortowym. Ta ostatnia cecha ujawnia się w ten sposób, że:

  • Cała podłoga stanowi powierzchnię grzewczą, dzięki czemu bez większych trudności w całym pomieszczeniu można osiągnąć jednakową temperaturę (nawet przy oknach, a nawet drzwiach balkonowych).
  • Pionowy rozkład temperatur przy instalacji podłogowej jest najbardziej korzystny dla ludzkiego układu krążenia. Czemu? Dlatego, że najszybciej nagrzewają się stopy (które łatwo marzną), a jednocześnie na wysokości głowy temperatura jest trochę niższa (co sprzyja dobremu samopoczuciu).

Montaż ogrzewania podłogowego

Takie ogrzewanie wykonuje się zazwyczaj z rury typu pex, z wkładką aluminiową (najczęściej o średnicy fi 16mm). Sam montaż, jeśli chodzi o warstwy, wygląda tak, że na “chudy beton” układa się styropian (jeszcze przed wylewkami), a później ekran odbijający ciepło i wreszcie rury - mocowane za pomocą specjalnych spinek. Rurę instaluje się w ten sposób, by w całym pomieszczeniu mogła występować taka sama temperatura. Aby prace instalacyjne były łatwiejsze, warto kupić specjalny (nieco droższy) styropian z wyżłobieniami, w których układa się rurę. Warto wiedzieć, że temperatura wody w ogrzewaniu podłogowym nie może być wyższa niż 50º Celsjusza, ta optymalna powinna wynosić od 35º do 40º. Aby to kontrolować, do sterowania ogrzewaniem montuje się specjalne rozdzielacze z podmieszaniem. Niekiedy - przy niewielkich podłogach - zastosować można zawory, które będą ograniczać temperaturę powrotu.

Jeśli zamieszkujesz miejscowości: Tarnowo Podgórne, Baranowo, Przeźmierowo, Sady, Chyby, Wysogotowo oraz Lusowo, wykonamy dla Ciebie instalację centralnego ogrzewania. Zapraszamy!