GłównaOgrzewanie gazowe

Ogrzewanie gazowe

Wybór odpowiedniego typu ogrzewania oraz pieca jest niezwykle trudny. Dlatego też warto, byś postawił na firmę, która doradzi na każdym etapie planowania oraz wdroży najlepsze rozwiązania, adekwatne do Twojego domu.

Podczas montażu instalacji ogrzewania gazowego należy zadbać o:

 • pośrednictwo w sprzedaży urządzeń grzewczych w dobrych cenach,
 • montaż urządzeń grzewczych,
 • uruchomienie instalacji ogrzewania gazowego,
 • serwis instalacji grzewczych,
 • przeglądy instalacji ogrzewania gazowego.

Ogrzewanie gazowe w domu

Gaz jest częstym źródłem ogrzewania domów w Poznaniu. Możesz podłączyć swój dom do zewnętrznej sieci gazowej bądź skorzystać z gazu, który umieścisz we własnym zbiorniku. Instalację ogrzewania gazowego doprowadzamy poprzez przyłącze oraz wewnętrzną instalację, którą wykonamy. Rozprzestrzenia ona gaz do źródeł ciepła. Kocioł gazowy przekazuje ciepło do instalacji CO, a ta rozprowadza równomiernie ciepło po całym domu, w którym robi się coraz przyjemniej.


Montaż pieca gazowego

Montaż pieca gazowego to czynności nienależące do najłatwiejszych. Dlaczego? Jest to maszyna, która wyposażona jest w dużą ilość układów elektronicznych. Montaż pieca gazowego jedno bądź dwufunkcyjnego wymusza posiadanie odpowiednich uprawnień do wykonywania instalacji gazowych, które nasi pracownicy posiadają.

Piec gazowy podłączamy do aktualnie posiadanej przez Ciebie instalacji gazowej oraz wodnej i wykonujemy próbę szczelności. Na sam koniec uruchamiamy instalację. Istotne jest, aby montaż pieca gazowego wykonywany był przez doświadczonego instalatora. Jeżeli nam zaufasz, możesz być pewny, że piec gazowy będzie zaimplementowany jak trzeba.

Jakie ma plusy ogrzewanie gazowe?

Ogrzewanie gazowe ma bardzo wiele zalet. Jest wygodne w użyciu, gdyż nie wymaga obsługi. Gaz grzeje dom bez Twojej ingerencji. Musisz oczywiście pamiętać o corocznych przeglądach kotła, w celu uniknięcia usterek. To szczególnie istotne jesienią, przed sezonem grzewczym. Kolejnym walorem tego rozwiązania jest fakt, że nie tylko możesz użyć kotła do ogrzewania gazem domu, ale możesz także podgrzewać nim wodę do kąpieli.

Montaż instalacji ogrzewania gazowego to rozwiązanie:

 • nowoczesne,
 • sprawne,
 • bezobsługowe,
 • ekonomiczne.

Warto, byś zdecydował się na zainstalowanie urządzenia kondensacyjnego, które umożliwia oszczędne grzanie, gdyż z jednej porcji paliwa uzyskasz znacznie więcej ciepła. A co za tym idzie, Twoje rachunki są znacznie mniejsze.Dostępne na rynku kotły gazowe cenione są również za swoją kompaktową budowę. W porównaniu z kotłami na drewno bądź węgiel zajmują znacznie mniej miejsca. Dodatkowo ogrzewanie gazowe jest czyste. Nie musisz się użerać z pyłem od węgla czy też drewna.

Jeśli zdecydujesz się na kocioł kondensacyjny o mocy nie większej niż 30 kW, nie masz obowiązku umieszczenia kotła w kotłowni – można go ustawić w kuchni, łazience, przedpokoju. Jest to istotne w przypadku niewielkich domów, gdzie ciężko jest wygospodarować na kotłownię osobne pomieszczenie, spełniające określone wymagania. W przypadku gazu ziemnego nie potrzeba miejsca na składowanie opału, jak ma to miejsce w przypadku węgla, drewna.

Ogrzewanie gazowe - jakie są koszty?

Wspominaliśmy, że instalacja ogrzewania gazowego jest ekonomicznym rozwiązaniem. Pora wyjaśnić dlaczego. Standardowo, dobrze ocieplony budynek, konstrukcyjnie potrzebuje ok. 110 – 120 kWh/m2. Dom energooszczędny o połowę mniej, pasywne natomiast wymagają minimalnej energii cieplnej o wartości ok. 15 - 20 kWh/m2. Od tego, na jaki piec gazowy się zdecydujesz, zależą koszty zagwarantowania ciepła w Twoim domu.

Wyróżniamy kilka rodzajów kotłów:

 • Kotły tradycyjne - średni koszt wygenerowania 1 kWh to około 0,40 – 0,45 zł. Koniecznością jest jednak wychładzanie kotłowni, co przekłada się na większe koszty ogrzewania budynku.
 • Kotły pulsacyjne - przeciętny koszt wytworzenia 1 kWh wynosi 0,25 – 0,30 zł. Koszt całej konstrukcji wysoki ok. 15 tys. zł.
 • Kotły kondensacyjne – najbardziej nowatorskie aktualnie urządzenia. Umożliwiają odzyskanie energii ze spalin. Koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej wynosi 0,38 – 0,40 zł.

Ogrzewanie gazowe to ekonomiczny i wygodny typ doprowadzania ciepła do domów. Należy jednak pamiętać, że istotną rolę w kosztach odgrywa cała konstrukcja domu. Począwszy od dobrze zaplanowanej przestrzeni, szczelnych okien przez dach i ściany. Jeżeli chodzi natomiast o koszty związane z instalacją ogrzewania gazowego, musisz się liczyć z kosztami rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Do tego należy doliczyć środki związane z projektem oraz przyłączem. Instalacja ogrzewania gazowego jest zatem dobrą inwestycją, która zwraca się w dłuższym okresie użytkowania cieplnego w pomieszczeniach mieszkalnych.