GłównaOfertaCentralna woda użytkowa

Centralna woda użytkowa - C.W.U.

Oferujemy montaż instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej w Poznaniu oraz okolicach. Naszym zadaniem jest przygotowanie całego sytemu oraz rozprowadzenie rur łączących podgrzewacz z resztą punktów poboru. Zawsze pamiętamy o najważniejszej sprawie, czyli poprowadzeniu rury z ciepłą wodą nad zimną, a nie odwrotnie, by jej nie podgrzewać. Montujemy rury z solidnych tworzyw sztucznych np. z polibutylen, polietylen, polipropylen, aby służyły na długie lata. Na każdym etapie przeprowadzamy prace ostrożnie i zgodnie z prawem.

Jakie instalacje ciepłej i zimnej wody wykonujemy?

Zapewniamy wykonanie instalacji, które nie wykorzystują dużej ilości energii, aby ją przygotować. Nasze instalacje wodne nie przekraczają norm ciśnienia i temperatury oraz nie ciekną, gdyż dobra izolacja to podstawa. Bezawaryjne i komfortowe korzystanie z centralnej wody użytkowej to podstawa w każdym domu. Uzależnione jest to od starannego rozprowadzenia rur oraz dostosowanych do instalowanych urządzeń sanitarnych. Wykonamy instalacje w różny sposób, w zależności od sposobu jej podgrzewania:

 • podgrzewanie wody użytkowej centralnie poprzez dwufunkcyjny kocioł grzewczy lub zasobnik c.w.u. (dodatkowa rura cyrkulacyjna),
 • podgrzewanie wody użytkowej indywidualnie dla każdego punktu czerpania (woda zimna i ciepła prowadzona jest pionem do baterii),
 • podgrzewanie wody użytkowej poprzez podgrzewacze pojemnościowe lub przepływowe (do baterii prowadzona jest zimna woda, a ciepła wędruje z podgrzewaczy zamontowanych przez baterią).

Najważniejsze rzeczy, o których pamiętamy przy instalacji c.w.u.:

 • docieplone rury zgodnie z przepisami dzięki czemu woda się nie schładza,
 • montaż osprzętu odporny na korozję i zanieczyszczenia wody,
 • temperatura wody około 60 stopni C zabezpiecza przez bakteriami, w przypadku przestojów w pracy instalacji wodnej wykonujemy dezynfekcję całej instalacji podnosząc temperaturę do 70 stopni C,
 • montaż zegara sterujący pompą, która uruchamia się tylko podczas poboru ciepłej wody (rano i wieczorem) – rozwiązanie w domach jednorodzinnych, gdzie domownicy w ciągu dnia przebywają poza domem,
 • rury prowadzone są poniżej rur gazowych i kabli elektrycznych,
 • rury z ciepłą wodą prowadzone są na zimną wodą,
 • sprawdzamy szczelność instalacji.

Jak uzyskujemy c.w.u.?

Podstawowym systemem, dzięki któremu uzyskamy ciepłą wodę, jest kocioł jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny. Zadaniem kotła dwufunkcyjnego jest ogrzanie domu oraz podgrzewanie wody użytkowej. Kocioł jednofunkcyjny zajmuje się tylko ogrzewaniem wody. Dobieramy zasobnik o pojemności 50 l na osobę. Przy wychłodzeniu wody w rurociągach mamy do czynienia z powrotem wody poprzez dodatkowy przewód, a na jej miejsce dopływa ciepła woda z zasobnika. Kotły dwufunkcyjne zajmują niewiele miejsca, ale pobór wody następuje z niewielkim opóźnieniem. Takie kotły stosujemy w niewielkich domach, gdzie wszystkie punkty poboru znajdują się blisko siebie. Wybór rozwiązania proponujemy adekwatny do komfortu klientów oraz lokalnych uwarunkowań.

Co wykonujemy oprócz instalacji wodnych?

 • zmiękczanie wody, które polega na usunięciu z niej w całkowity sposób rozpuszczalnych soli wapnia, magnezu oraz niektórych wielowartościowych metali.
 • uzdatnianie wody, które polega na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu odpowiedniego dla zastosowania.

Gdzie wykonujemy instalacje?

Wykonujemy instalacje wodne na terenie miast: Poznań, Rokietnica, Sady, Kiekrz, Szamotuły, Przeźmierowo, Tarnowo Podgórne, Swarzędz, Baranowo, Zalasewo, Luboń, Mosina, Mrowino, Suchy Las, Murowana Goślina. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Wieloletnie doświadczenie w branży oraz udział w realizacji setek instalacji umożliwiają nam zaoferowanie profesjonalnej pomocy przy instalacji wodnych: zmiękczania, uzdatniania oraz przyłączania ciepłej i zimnej wody użytkowej.