Podtynkowe rozwiązania do łazienki i kuchni

Zaaranżowanie łazienki lub kuchni tak, żeby pomieszczenia te były nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo ładne oraz nowoczesne, nie jest wcale prostą sprawą. Wynika to z faktu, że są pewne kategorie sprzętów, które po prostu trzeba w nich umieścić i nic się z tym nie da zrobić. Owszem, ich design można dopasować do indywidualnych upodobań, ale ma się tu zwykle zdecydowanie mniejsze pole do popisu niż w przypadku sypialni albo salonu, chyba że dysponuje się naprawdę ogromnymi sumami pieniędzy. Można, jednak poradzić sobie także bez nich, inwestując w takie eleganckie nowinki, jak schludne baterie podtynkowe, które są nie tylko praktyczne, ale i świetnie wpasowują się w panujące obecnie wnętrzarskie trendy.

Sprawdzą się w stylu nowoczesnym, ale nie tylko

Bateria podtynkowa będzie wyglądać dobrze także w domostwie, którego właściciele ukochali sobie styl skandynawski albo rustykalny. Pasuje nawet do klasycznych wnętrz, o ile tylko wybierze się model, który będzie się harmonijnie komponował z resztą wyposażenia! Choć ten rodzaj baterii najczęściej jest kupowany do prysznica, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować go także w innych punktach.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się baterie podtynkowe kuchenne oraz do umywalek łazienkowych i wanien, które nie tylko pięknie wyglądają, ale pozwalają także na zdecydowanie łatwiejsze utrzymanie czystości. Ich estetyka jest bezsprzeczna, w dodatku posiadają niewiele elementów, które łatwo i szybko można wyczyścić zwykłą ściereczką. To nie tylko wygoda, ale i oszczędność czasu, którego nigdy nie ma się za wiele.

Płynna regulacja to mniejsze zużycie wody

Baterie podtynkowe posiadają w większości przypadków dużo lepszą regulację zarówno strumienia wody, jak i jego temperatury. Pozwala to na szybsze ustawienie go, a tym samym znaczącą oszczędność finansową, która szybko uwidoczni się w niższych rachunkach za wodę i jej ogrzanie. To rozwiązanie jest dobre nie tylko dla naszych własnych portfeli i kont bankowych, ale przede wszystkim dla otaczającego nas świata.

Dobro natury leży na sercu coraz większej ilości osób, a bateria podtynkowa pomaga w ograniczeniu zużycia cennego surowca, jakim jest słodka woda. Ta opcja ma właściwie same zalety, ponieważ elementy, które są niewidoczne dla oka nie muszą być tak ładne jak w przypadku baterii zewnętrznych, producent może więc postawić na maksymalizację ich jakości. Rzadko ulegają awariom, a ich użycie jest proste i bardzo intuicyjne. Już choćby dlatego ich sprzedaż z miesiąca na miesiąc wzrasta.

Redakcja FilarInstalacje