Sypialnia w pięciu odsłonach

Sypialnia to ten szczególny pokój, do którego nie mają wstępu goście, do którego nie powinno przynosić się problemów i który można urządzić na wiele różnych sposobów. Ponieważ celem istnienia sypialni jest zagwarantowanie użytkownikom snu w komfortowych warunkach, trzeba wyposażyć ją w wygodne meble i zadbać o właściwą kolorystykę ścian i dodatków. Nie trzeba postępować według żadnego z ustalonych wzorców. Obecnie każda aranżacja, która spełnia pokładane w niej oczekiwania, jest jak najbardziej dobra.

Sypialnia w pięciu odsłonach

Niezależnie od tego, czy ma się już jakiś, choćby szczątkowy zarys aranżacji własnej sypialni, warto przyjrzeć się bliżej pomysłom specjalistów od dekoracji wnętrz. Istnieje przynajmniej pięć ciekawych „odsłon” tematu sypialni. Oto kilka z nich:

Sypialnia romantyczna

Kolory takie, jak róż, jasny fiolet, pastelowy błękit, szary lub kremowy kojarzą się pozytywnie i mają właściwości wyciszające, uspokajające. Wybór jednej z takich barw do pokrycia ścian, sufitu, podłogi nada wnętrzu delikatnego, romantycznego charakteru. Dodatkowym elementem podkreślającym ten trend są kwiaty w różnych odsłonach. Można zdecydować się na żywe rośliny, na przykład kwitnące pnącza. Inny pomysł to kwiaty sztuczne, ale w ich przypadku należy uważać, by rezultat nie okazał się tandetny. Ładnie może wyglądać tapeta lub fototapeta z kwiatowym motywem, jak również zasłony albo rolety w drobny kwiatowy deseń.

Sypialnia słoneczna

Jasne, żywe i pozytywne barwy w sypialni? Czy to na pewno dobry pomysł? Zwykle taka kompozycja kolorystyczna dominuje w kuchni lub jadalni. Tymczasem połączenie ciepłych odcieni żółci czy soczystego pomarańczu pozwoli uczynić wypoczynek w łóżku prawdziwie regenerującym. Przyjemnie będzie budzić się w tak energetyzującym otoczeniu. Trzeba też dodać, że wspomniane kolory jesienią i zimą będą zaopatrywać w energię, tak potrzebną, by bez ryzyka depresji stawić czoła szarówce za oknem.

Sypialnia minimalistyczna

Nie trzeba czynić sypialni kolejnym salonem, w którym znaleźć się mogą przeróżne piękne meble, bibeloty, użyteczne dodatki. Najważniejszym elementem w sypialni jest łóżko i właściwie można by na tym poprzestać. Przydać się może ewentualnie szafka nocna lub szafa na ubrania, ale na nią znajdzie się miejsce gdzie indziej. W minimalistycznej sypialni przeważnie panuje nieskazitelny porządek i sprawia ona wrażenie nieco surowej.

Sypialnia awangardowa

Nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę zaszaleć przy aranżacji sypialni i wprowadzić do niej trochę kontrastowych barw, umieścić niepasujący pozornie mebel, pomieszać style czy nawet gdzieś z boku urządzić sobie kącik do pracy. Urządzając w ten sposób sypialnię, trzeba cechować się dużym wyczuciem estetyki – łatwo popsuć efekt awangardy i zmienić go w kicz.

Sypialnia praktyczna

Ten rodzaj aranżacji sprawdzi się szczególnie w małych sypialniach. Gdy brakuje miejsca na szafki czy półki, praktycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wnętrza na pościel, jakie znajduje się prawie w każdym łóżku. Zamiast stawiać na podłodze ciężkie i obszerne meble, można postawić na lekkie półki. Zamiast zagradzać wnętrze szafą, można wykorzystać wnękę na garderobę.

Redakcja FilarInstalacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *