Czy wynajem powierzchni magazynowej jest opłacalny?

Wiele firm potrzebuje magazyn. Nie każde jednak przedsiębiorstwo może je posiadać. Powodem może być m.in. mała powierzchnia budynku, gdzie znajduje się firma. Takich powodów może być ogromna masa. Czy to jednak powód do tego, aby rezygnować z posiadania takiego magazynu? Oczywiście, że nie. Tym bardziej że do dyspozycji są powierzchnie magazynowe do wynajęcia.

Tani koszt posiadania

To fakt, że na wynajmie takiej powierzchni na pewno nie skorzystają duże firmy. Inaczej jednak sprawa będzie się miała w przypadku średnich firm – chociaż w tym przypadku dużo zależy od prowadzonej działalności. Jednak wiele takich oraz małych firm jest w stanie skorzystać na wynajmie ze względu na niskie koszta. Miesięczny wynajem powierzchni wyjdzie zdecydowanie korzystniej niż budżet, który trzeba by przeznaczyć na budowę budynku od podstaw. Zresztą, małe i średnie firmy mogą nawet nie mieć tak dużej kwoty pieniędzy na budowę własnego obiektu. W szczególności, że niekiedy taka powierzchnia magazynowa potrzebna jest tymczasowo.

Szybki dostęp do powierzchni magazynowej

Wszystko zależy od tego, ile dokładnie będzie trwać budowa. Jednak do własnego magazynu najszybciej dostęp można mieć dopiero po kilku miesiącach. Wynajęta powierzchnia magazynowa dostępna jest dla inwestora zaraz po podpisaniu umowy i uregulowaniu płatności. Wielu przedsiębiorców przyznaje, że czas gra dla nich istotną rolę. W szczególności, jeżeli chodzi o działania, jakie w przyszłości mogą przynieść spory zysk.

Elastyczne oferty

Na rynku nie brakuje ofert, które są elastyczne. Mówiąc dosłownie – można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu istnieje możliwość wynajmu magazynu na tak długi czas, który będzie potrzebny (nawet, jeżeli jest to okres kilku miesięcy). Do tego istnieje możliwość dopasowania oferty wynajmu potrzebnej powierzchni. Wielu przedsiębiorców boryka się z faktem, że ich własne obiekty przez pewien okres czasu stoją do połowy puste lub w jakiejś części – narażając tym samym na dodatkowe koszta.

Gdzie wynająć powierzchnię magazynową w okolicach Lublina?

Miejscem, które stwarza atrakcyjne możliwości wynajęcia jest Rynek Elizówka (https://www.elizowka.pl/oferta/powierzchnia-magazynowa-do-wynajecia). Do wyboru są różne lokale biurowe, boksy, boksy handlowe, boksy handlowo-magazynowe. Każdy z nich ma inną powierzchnię, więc jest w czym wybierać. Inwestorzy mają możliwość wybrania najkorzystniejsze oferty dla siebie i to na korzystnych warunkach cenowych. Warto więc zapoznać się z możliwościami, jakie zapewnia to dobrze dostępne miejsce.

 

Redakcja FilarInstalacje