Strona główna
Meble
Tutaj jesteś
Meble

Jak pomalować meble na biało?

Data publikacji 20 sierpnia, 2019

Trendy związane z aranżacją poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniach, a także w biurach, wciąż się zmieniają. Na pewno nie sposób być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, ale z całą pewnością nie trudno jest nie zauważyć, że najmodniejsze w ostatnich sezonach jest wszystko, co jest ściśle związane z szeroko pojętym stylem skandynawskim. Jeśli dana osoba marzy o tym, żeby właśnie w takim urządzić swoje cztery kąty, to na pewno będzie szukała sposobów na to, żeby odnowić swoje stare meble, jeśli tylko będą się do tego nadawały. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, żeby móc cieszyć się ładnym i modnym wyposażeniem mieszkania albo miejsca pracy. Wystarczy jedynie zdecydować się na renowację wyposażenia, które już się posiada. Efekty mogą być naprawdę zdumiewające i sprawić, że całe wnętrze nabierze nowego wyglądu i będzie się doskonale prezentowało. Jeśli ma się stare umeblowanie, a nie ma się pieniędzy na to, żeby zakupić całkowicie nowe, to warto się wówczas dowiedzieć, jak pomalować meble. Sprawa ta może wydawać się banalnie prosta, ale nie do końca tak jest.

Zwłaszcza wtedy, gdy są one mocno zniszczone, a także wtedy, gdy już wcześniej były pokrywane farbami o różnych odcieniach.
Zdarza się, że dany mebel jest przemalowywany cyklicznie. Często odchodzi z niego stara farba, a więc oczywiste jest, że w takiej sytuacji nie nałoży się kolejnej warstwy. Trzeba najpierw zetrzeć starą i dokładnie oszlifować mebel, żeby można było pomalować go na inny, dowolnie wybrany przez siebie kolor. Jeśli się tego nie zrobi, to efekt będzie po prostu mało estetyczny, a tego, jak wiadomo, każda osoba, która zabiera się za tego rodzaju zadanie, wolałaby uniknąć. W takim razie należy w pierwszej kolejności zakupić papier ścierny. Warto wiedzieć, że jeśli wybiera się jasny kolor do pokrycia mebla, to wszelkie ewentualne niedociągnięcia, będą bardziej widoczne, niż wtedy, gdy wybierze się ciemny kolor farby. To jednak nie ma znaczenia w przypadku, w którym dana osoba jest zdecydowana na jasny kolor. Szuka wtedy informacji odnośnie do tego, jak pomalować meble na biało.

W sytuacji, w której meble są pomalowane na ciemno, konieczne będzie kilkukrotne pomalowanie ich na nowy kolor. W przeciwnym razie stara farba będzie się przebijać przez tą jasną. To również nie będzie wyglądało ładnie. Jeśli chce się mieć meble z połyskiem, który jest tak bardzo modny w tym sezonie, to koniecznie trzeba także pamiętać o zakupie lakieru bezbarwnego. Trzeba nim pomalować dany mebel, ale dopiero wówczas, gdy farba już całkowicie wyschnie. Jeśli się to zrobi, to uzyska się ładny efekt i na pewno każdy będzie w takiej sytuacji z niego zadowolony. Wszystkie meble można odnowić i sprawić, że będą cieszyć oko, ale trzeba wcześniej dowiedzieć się, jak się do tego zabrać. Wszystko po to, by nie zmarnować materiałów i nie musieć ponosić dodatkowych kosztów związanych z renowacją starego umeblowania. Tak urządzone wnętrza zawsze prezentują się więcej niż doskonale i są przytulne.

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?