Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle giętarka do rur

Jak działa giętarka do rur?

Data publikacji 30 września, 2022


Formowanie metalowych konstrukcji takich jak blacha, rury czy profile nie mogłoby mieć miejsca bez zastosowania odpowiednich urządzeń. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne giętarki, które wspomagają pracę w wielkich koncernach, jak i tych małych domowych warsztatach. Jak działają i jakie jest ich zastosowanie?

Jak działa giętarka do rur?

Stosując urządzenie, jakim jest giętarka do rur zarówno w przemyśle na dużą skalę, jak i w firmach rodzinnych możemy w łatwy sposób uzyskać oczekiwany przez nas kształt obrabianego metalu. Duża siła nacisku, która cechuje gięcie rur przy użyciu giętarki do rur, pozwala w szybki i prosty sposób poddać obróbce również materiały twarde. Warto zaznaczyć, że urządzenia te na rynku dostępne są w wielu rodzajach, dzięki czemu można je stosować przy produkcji konstrukcji metalowych, a także części hydraulicznych.

Nowoczesne giętarki do rur wykorzystywane w dużych fabrykach działają dzięki zastosowaniu w nich nowoczesnej technologi. Sterowanie automatyczne pozwoliło na większą precyzję oraz powtarzalność wśród giętych elementów. Zalety giętarek to przede wszystkim łatwa obsługa, możliwość pełnej automatyzacji urządzenia, a także możliwość zaprogramowania jej według naszych potrzeb.

Rodzaje giętarek do rur

Gięcie rur wymaga od nas nabycia odpowiedniego sprzętu. Na rynku możemy znaleźć wiele urządzeń w pełni zautomatyzowanych, jak i tych ręcznych. Podział tych urządzeń w głównej mierze zależy marki, technologię działania, a także na rodzaj metalu, który można w niej obrobić.

Do najczęściej stosowanych w przemyśle oraz w domowych warsztatach możemy między innymi zaliczyć takie rodzaje jak giętarki hydrauliczne, mechaniczne, trzpieniowe czy beztrzpieniowe. Wybór urządzenia nie należy do najłatwiejszych, ponieważ giętarka musi być funkcjonalna, a także stworzona z dbałością o detale co przekłada się na jakość jej pracy. Warto zaznaczyć, że giętarka rolkowa do rur daje nam możliwość wykonania pierścieni, elementów spiralnych, a także profili przestrzennych. Wspólną cechą charakteryzującą giętarki do rur jest gięcie metalu na zimno.

Giętarki to urządzenia popularne nie tylko wśród przedsiębiorców, ale również w małych warsztatach przydomowych. Sprawdzą się one przy gięciu rur, profili oraz blachy. Giętarki do rur możemy znaleźć w sklepach stacjonarnych, a także na witrynach sklepów internetowych, jak np.w sklepie: https://polwelt.pl/oferta/gietarka-do-rur. Warto poświęcić trochę czasu, zanim nabędziemy produkt, ponieważ istotnym elementem jest jej wykonanie, co w późniejszym czasie przełoży się na jakość pracy.

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?