Jak wybrać szafę do salonu

Salon to tradycyjnie centralne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Tutatj zbierają się wszyscy członkowie rodziny, żeby odpocząć, porozmawiać, pooglądać telewizję. Ale nie tylko. Zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie nie zawsze jest możliwość wydzielenia pomieszczenia na garderobę, w salonie stawiamy szafę. Jaka powinna być idealna szafa do salonu?
Oczywiście to zależy od jego charakteru, ogólnego wystroju wnętrza, przestrzeni do zagospodarowania no i potrzeb mieszkańców.
Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór mebli, które można idealnie dopasować do swoich wymagań.
Dobrym rozwiązaniem jest też samodzielne wykonanie szafy. Przede wszystkim taki mebel powinien być pojemny i funkcjonalny. Jeśli ma pomieścić ubrania, dobrze, żeby posiadał miejsce na wieszaki – wtedy można spokojnie powiesić dłuższe rzeczy. Potrzebne są też półki.
W szafie możemy przechowywać jednak nie tylko ubrania, ale po prostu rzeczy, które niekoniecznie mają być na widoku.
Ponieważ salon jest miejscem dość reprezentacyjnym i służy również do przyjmowania gości, powinien panować w nim względny ład. I tutaj wkracza nasza bohaterka- szafa, w której przechowamy potrzebne, ale nie używane na co dzień przedmioty. Pamiętajmy, że szafę i inne meble wybieramy z reguły na wiele lat- dobrze zatem, by była trwała i ładna oraz dobrze skomponowana z całością wnętrza. Możemy skorzystać z gotowych zestawów mebli, które znajdziemy w sklepach lub dopasować ją do już zakupionych. Niewątpliwie, zwłaszcza w mieszkaniach, szafa w salonie to ważny element wystroju.

Przeczytaj więcej na amaloo.pl

Redakcja FilarInstalacje