Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Jak wybrać tapetę do łazienki?

Data publikacji 13 sierpnia, 2019

Aranżacja domowej przestrzeni to dla wielu spore wyzwanie. Zwłaszcza gdy nie ma się pojęcia, jakie materiały zastosować, żeby w danym pomieszczeniu przez wiele lat było schludnie. Najciężej aranżuje się z całą pewnością łazienkę oraz kuchnię. Są to bowiem pomieszczenia, w których często panują niesprzyjające warunki. Na pewno nie uniknie się w nich wilgoci, a także wyższej, niż w innych pomieszczeniach w domu, temperatury. Jeśli urządza się łazienkę, to na pewno warto zacząć od wyrównania ścian i wygładzenia ich. Wiele osób nie wie do końca, czy zdecydować się na płytki łazienkowe, czy może jednak na tapetę. Wybór oczywiście nie jest w nawet najmniejszym stopniu prosty, bo oba te rozwiązania mają z całą pewnością swoje plusy oraz minusy. Warto jednak wiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, że tapeta do łazienki to doskonały wybór, jeśli ma się zamiar zmieniać aranżację stosunkowo często. A to dlatego, że zerwanie tapety i położenie nowej, to zdecydowanie mniej pracy, jaką trzeba włożyć w to zadanie, niż w sytuacji, w której trzeba ściągać ze ścian płytki łazienkowe.

Dlatego też, jeśli ktoś ma niemały dylemat, to może powinien właśnie kierować się tego rodzaju wytycznymi, a wówczas podjęcie słusznej decyzji okaże się znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać na początku. Każdy, kto marzy o tym, żeby jego łazienka wydawała się większa, może zdecydować się na wybór tapet z połyskiem. Odbijają one promienie słoneczne, jeśli ma się w pomieszczeniu okno, a także światło sztuczne, czyli to, jakie jest generowane przez oświetlenie. Nie ulega wątpliwości, że ma ono ogromne znaczenie i dzięki niemu poszczególne wnętrza nabierają indywidualnego charakteru. Każdy na pewno wie, a jeśli nie to powinien zdobyć taką wiedzę, że wybierając tapetę do łazienki, trzeba kierować się pewnymi wytycznymi. Na pewno nie powinna ona być zwykłą papierową tapetą, czyli taką, jaką przykładowo można zastosować w pokoju dziecięcym. Tapeta w łazience przede wszystkim powinna być wodoodporna. Najlepiej też, gdy jest winylowa. Można wówczas ją myć i szorować, bez obaw o to, że wzór, jaki się na niej znajduje, ulegnie zatarciu.

Jeśli wciąż nie wie się jak wybrać tapetę do łazienki, to doskonałym pomysłem może okazać się wypad do sklepu, żeby zobaczyć, jakiego typu produkty są w ofercie. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego dobrze jest wcześniej ustalić, czy chce się mieć pomieszczenie w jasnej, czy też w ciemnej kolorystyce. Nie bez znaczenia jest także to, czy na tapecie będą znajdowały się wzory, czy może jednak będzie w jednolitym kolorze. Jeśli to pierwsze, to tego rodzaju rozwiązanie jest szczególnie polecane w sytuacji, gdy ma się dużą przestrzeń do aranżacji. A to dlatego, że wszelkiego rodzaju wzory i wytłoczenia pomniejszają optycznie pomieszczenie. Dlatego ci, którym szczególnie zależy na tym, żeby pomieszczenie wydawało się zdecydowanie większe, niż jest w rzeczywistości, powinni najpewniej zdecydować się na tapetę w jednolitym, jasnym kolorze. To jest najlepszy wybór w tej sytuacji.

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?