Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Jak wygląda sypialnia w stylu skandynawskim?

Data publikacji 12 sierpnia, 2019

Szukając swojego stylu i ciekawego przykładu designu trafiamy na styl skandynawski. Tego rodzaju styl to przykład jasnej i pełnej prostoty przestrzeni a przy tym przestrzeni nienudnej a oryginalnej. Sypialnia skandynawska powinna być więc jasna, prosta, urządzona prostymi materiałami i w delikatnych kolorach. Taka sypialnia uspokaja i tworzy niezwykle przyjazną przestrzeń, doskonałą do wypoczynku i relaksu.
Sypialnia skandynawska wolna powinna być od niepotrzebnych detali, które zagracają przestrzeń. Tutaj wszystko powinno być przemyślane, wszystko na swoim miejscu i każdy dodatek powinien spełniać swoją określoną funkcję. Skandynawski styl tworzy przestrzenie funkcjonalne i przemyślane. Kolory sypialni w tym stylu są jasne a materiały użyte są naturalne. Najczęściej podłoga sypialni w stylu skandynawskim, wykonana jest z drewna i to z drewna jasnego. Ściany są gładkie, wymalowane w jasne, pastelowe kolory lub wyłożone tapetą w delikatne, a nie krzykliwe wzory. Jeśli chodzi o wzory tapet to najczęściej sprawdzają się tapety w motywy roślinne, zwierzęce lub z różnymi widokami.
Skandynawskie proste wzornictwo doskonale łączy się ze sztukaterią, czyli różne pałacowe ozdoby w tym stylu są jak najbardziej mile widziane.

Pamiętajmy, że skandynawska sypialnia jest zawsze w kolorach jasnych, czyli królują tam biele, beże, jasne kolory drewna i jasne szarości. Takie motywy doskonale uspokajają i relaksują, dlatego też sypialnie wykończone tego rodzaju stylem są oazą spokoju. Wybierając meble do skandynawskiej sypialni, pamiętajmy by łóżko było wykonane z drewna naturalnego, ewentualnie może być pomalowane na biało. Tak samo rzecz ma się ze stolikiem nocnym i z szafą. Meble wykonane z drewna, kolor drewna i biel to cechy charakterystyczne sypialni stylu skandynawskiego. Do takich mebli powinniśmy zatem dobrać naturalne tkaniny, czyli wszelkiego rodzaju zasłony, nakrycie łóżka, poduszki wykonane powinny być z lnu, bawełny lub wełny. Dodatkowo w takim wnętrzu doskonale będzie się wkomponowywać rattan czy wiklina.
Skandynawski styl sypialni jest prosty, ale nie jest łatwy w urządzeniu go. Należy bardzo pilnować się, by nie zaszaleć zbyt mocno i nie wkomponować tam czegoś, co nie będzie pasować.

W tym stylu ważne jest też oświetlenie, które powinno być jasne i proste. Lampy, kinkiety, żyrandole powinny mieć proste kształty, ale powinny dawać jasne światło.

Styl skandynawski to najczęściej wybierany styl, jeśli chodzi o sypialnie. W swojej prostocie jest to styl, który powoduje, że skandynawska sypialnia staje się miejscem przytulnym, bardzo miłym i super relaksującym. Proste materiały i jasne kolory to podstawa stylu skandynawskiego. Decydując się na sypialnię w tym a nie innym stylu powinniśmy najpierw zadbać o bazę, pasującą do stylu skandynawskiego. Czyli najpierw najważniejsze są ściany, które powinny być jasne i podłoga, wykonana z naturalnego drewna. Doskonała baza da nam ogromne możliwości stworzenia sypialni marzeń, która doskonale nas zrelaksuje i będzie dla nas super przyjaznym miejscem.

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?