Jak zamówić przenośną toaletę? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

Przenośne WC mają bardzo szerokie zastosowanie. Kiedy najczęściej są one wynajmowane? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni przenośnych toalet oraz ich rodzaju?

Kiedy najczęściej wynajmuje się przenośne toalety?

WC przenośne mają szerokie zastosowanie. Są one używane podczas wielu wydarzeń oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej lub dopiero jest ona budowana.

Wobec tego przenośne toalety często stosowane są w poniższych miejscach:

  • Place budów,
  • Parkingi,
  • Obiekty sportowe,
  • Parki,
  • Działki,
  • Cmentarze.

Również przenośne toalety są także stosowane podczas wydarzeń jak imprezy sportowe, koncerty, festiwale, pikniki, aby zapewnić ich uczestnikom dostęp do niezbędnego zaplecza sanitarnego.

Przenośna toaleta – wynająć czy kupić?

Obecnie przenośne toalety można zarówno zakupić na własność, jak i wynająć w wypożyczalniach zajmujących się ich dostawą do klientów wraz z dodatkowymi usługami.

Zakupienie toalety przenośnej najczęściej wybierane jest wtedy, gdy ma być ona stosowana w jednym miejscu przez dłuższy czas, na przykład na parkingach, w parkach czy też na działkach. Gdy natomiast ma być ona używana podczas eventów czy na placach budów, zwykle wybiera się wynajem przenośnego WC.

Serwis toalet przenośnych – na czym polega?

Firmy wynajmujące i sprzedające przenośne toalety mogą zaoferować je swoim klientom razem z usługą serwisu.

Serwis toalet polega na regularnym opróżnianiu ich zbiorników oraz na uzupełnianiu w nich niezbędnych materiałów jak papiery, mydła, podkładki. Dodatkowo w ramach serwisu firma może zajmować się czyszczeniem toalet oraz ich naprawą, gdy pojawią się jakieś usterki, na przykład drzwi, oświetlenia.

Usługa serwisu jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno przy wynajmie, jak i przy zakupie toalet przenośnych, dlatego warto z niej korzystać. Może być ona wtedy świadczona w ramach regularnych serwisów według ustalonego harmonogramu, ale również na zlecenie, gdy toalety używane są nieregularnie, na przykład na działce.

Jakie WC przenośne wybrać?

Firmy oferujące przenośne toalety mogą zaoferować swoim klientom dostęp do wielu różnych modeli. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

Najczęściej wynajmowane i kupowane są standardowe przenośne toalety, które wyposażone są w sedes oraz dodatkowo w pisuar. Więcej trzeba zapłacić za toalety wyposażone w umywalkę i zbiornik na wodę. Mogą być one również podłączane do instalacji wodnej, gdy jest ona dostępna w danej lokalizacji.

Wypożyczalnie oferują też przenośne toalety typu VIP, kore wyróżniają się wyższą jakością wykonania, większą przestrzenią i mają dodatkowe wyposażenie, na przykład podajniki podkładek na toalety, ręczników do suszenia rąk.

Dostępne są również przenośne toalety dla niepełnosprawnych, które przystosowane są do ich potrzeb.

Warto zatem dobrać odpowiednie przenośne toalety do swoich potrzeb. Najczęściej wybierane są wspomniane wcześniej standardowe WC przenośne, natomiast na eventy często wynajmowane są różne modele, na przykład toalety VIP oraz te dla osób niepełnosprawnych.

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię toalet?

Na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się wypożyczaniem toalet przenośnych. Wybierając odpowiednią, warto zwrócić uwagę na jej ofertę oraz na zapisy umowy najmu. Dodatkowo warto sprawdzić opinie na temat firmy wystawione przez klientów.

Sprawdzona wypożyczalnia oferująca nowoczesne przenośne toalety to pewność zadowolenia, dlatego najlepiej zdecydować się na taką, która oferuje obsługę na wysokim poziomie, nawet w wyższej cenie.

Redakcja FilarInstalacje