Meble kuchenne na wymiar – zalety

Urządzanie kuchni potrafi być źródłem frustracji lub wielkiej radości, wszystko zależy od tego jak na to jesteśmy przygotowani, jak wygląda nasz budżet i ile mamy na to czasu. Najlepszym wyjściem jest remont wykonany za pośrednictwem firmy remontowej. A jeśli na ten okres możemy wybyć z domu – to już pełny sukces. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na takie rozwiązania, niektórzy podejmują się samodzielnego remontowania kuchni lub łazienki. O ile najprostsze jest zazwyczaj wygładzenie ścian i pomalowanie ich, to z wyborem właściwych mebli mamy najwięcej problemu. Bardzo trudno uzyskać zadowalający efekt w niewielkich pomieszczeniach, które mieszczą się przeważnie w blokach.

Kuchnia w bloku jest wyzwaniem dla każdego architekta i dekoratora wnętrz

Trudno jest pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty w tak niewielkiej przestrzeni. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na zakup mebli na wymiar. Sami wybieramy interesujące nas materiały, z których zostaną wykonane meble kuchenne. Do wyboru mamy również szeroką gamę kolorów oklein meblowych. Fachowcy wymierzą naszą kuchnię i doradzą nowoczesne rozwiązania, które ułatwią korzystnie z kuchni. Możemy wybrać meble z płyty wiórowej lub z drewna, trzeba się jednak liczyć z tym, że drewno to drogi materiał i zapłacimy za takie meble stosunkowo więcej. Obecnie modne są proste meble z lśniącymi frontami i z drewnianym blatem. Niektóre osoby często wybierają blaty marmurowe. Są one bardzo dekoracyjne i wytrzymałe, ale należy liczyć się z tym, że ciężko je przetransportować na wyższe piętra w bloku i są też dość drogie. Na meble kuchenne na wymiar musimy jednak trochę poczekać, warto więc odpowiednio wcześniej zaplanować pomiary w kuchni. W tym czasie możemy spokojnie dokończyć kładzenie płytek, malowanie ścian i pozostałe prace remontowe. Trzeba mieć dobrze przemyślany wystrój wnętrza, jeśli sami nie mamy natchnienia i pomysłu – możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych programów wnętrzarskich lub z pomocy specjalisty, który zajmuje się wystrojem wnętrza. Meble powinny pasować do całości, mamy do wyboru wiele stylów, które z łatwością podpatrzymy w wielkich salonach meblowych.

Dekoracje są wisienką na torcie

Lepiej więc je kupić dopiero na końcu – wtedy kiedy meble będą już na miejscu. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z nowinek technicznych, możemy zdecydować się na podświetlane szafki oraz szuflady. A także istnieje możliwość zamówienia szuflad z cichym zamykaniem. Na pewno sprawdzą się obrotowe półki na garnki oraz szafka na kosze do segregacji odpadów. W ten sposób zaoszczędzimy dużo miejsca i z przyjemnością będziemy korzystać z kuchni. Sprzęt AGD jest także bardzo ważnym elementem kuchni, dobrze wyposażona kuchnia sprawi, że gotowanie będzie przyjemnością. Lodówka może być zabudowana lub wolno-stojąca. W kuchni warto znaleźć miejsce na zjedzenie posiłku, może być to niewielki stolik lub wyspa. O ile w dużych pomieszczeniach nie ma z tym problemu, o tyle w mniejszych możemy nie mieć na to miejsca. W tym wypadku przy wolnej ścianie możemy postawić rozkładany stolik.

Redakcja FilarInstalacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.