Najlepsze płytki 120×120

Wielkoformatowe płytki są coraz chętniej wybierane. Dzięki nim można stworzyć piękne pomieszczenie. Warto dowiedzieć się, jakie płytki 120×120 cm są najlepszym wyborem.

Płytki wielkoformatowe

Okazuje się, że wielkoformatowe płytki 120×120 cm kojarzą się głównie z przestronnymi, minimalistycznymi wnętrzami w nowoczesnym stylu. Warto zaznaczyć, że ludzie po płytki podłogowe sięgają nierzadko w przypadku chęci stworzenia modernistycznej aranżacji. W ofercie płytek 120×120 cm można znaleźć wzory oraz kolory zgodne z nowoczesnymi wnętrzarskimi trendami. Mowa tutaj między innymi o niezwykle trwałych płytkach gresowych 120×120 cm, które imitują beton architektoniczny, a także marmur. Są one dostępne w wielu sklepach branżowych. Warto zaznaczyć, że nie mniejszą popularnością cieszą się szare modele imitujące beton. Najlepiej nadają się one do wnętrz loftowych oraz industrialnych. Trzeba wiedzieć o tym, że betonowa podłoga, a nawet ściany, będą bardzo dobrym tłem dla takiej aranżacji. W dzisiejszych czasach często wybierane są też płytki imitujące marmur. Dostępne są one także w rozmiarze 120×120 cm. Na tego typu płytki najlepiej decydować się w przypadku chęci stworzenia klasycznego wnętrza. Do tego dolicza się też wnętrze glamour oraz mieszkanie inspirowane nowoczesnymi trendami. Wybierz płytki wielkoformatowe na https://kaflando.pl/.

Jakie wybrać płytki 120×120?

Wielkoformatowe płytki oferowane są w różnych wzorach. Najlepiej zakupić je od renomowanego producenta, gdyż ich jakość zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Warto zaznaczyć, że na szczególną uwagę zasługują modele czołowych polskich marek ceramiki. Nie każdy wie o tym, w jaki sposób układać płytki wielkoformatowe. Najlepiej zacząć robić to od najbardziej widocznego miejsca w pomieszczeniu w takim sposób, żeby potencjalne docinki znalazły się po bokach. Przeważnie punktem wyjścia jest centralna oś symetrii podłogi, a także jej przekątna. Należy też wcześniej zastanowić się, gdzie zostaną zainstalowane elementy wyposażenia w pomieszczeniu mieszkalnym, a ponadto która cześć podłogi będzie najbardziej wyeksponowana. W czasie wyboru płytek podłogowych oraz ściennych 120×120 cm najlepiej rozważyć kupno płytek rektyfikowanych. Można je układać z prawie niewidocznymi fugami, co jest bardzo cenionym rozwiązaniem w obecnych czasach. Dzięki temu możliwe jest stworzenie jednolitej, minimalistycznej powierzchni, która idealnie wpisze się w bardzo dużo nowoczesnych trendów. Płytki wielkoformatowe najlepiej kłaść od góry, żeby potencjalny docinki znajdowały się na samym dole.

Redakcja FilarInstalacje