Szafy przesuwne – wady i zalety

Znakomitym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i dobrze zaadaptowaną przestrzeń są szafy przesuwane. W odróżnieniu od tradycyjnych są robione na wymiar przez co zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Kolejną oszczędnością miejsca jest brak otwieranych drzwi i łatwiejszy dostęp do zawartości szafy. Szafy przesuwane mogą być wyposażonew różną ilość półek. Popularne jest również umieszczanie na nich dużych luster. Tego wszystkiego nie zapewnia tradycyjna szafa.

Przesuwane szafy to także bardzo eleganckie wykończenie wnętrz

Spełniają zatem nie tylko pragmatyczne, ale i wizualne funkcje. Przechowuje się w nich przede wszystkim ubrania i buty. Jednak, w zależności od rozmiarów, szafy można w niej przechowywać także sprzęt sportowy, czy gry planszowe. Szafy przesuwane zapewniają zatem wygodę, komfort i bezpieczeństwo. Są robione na wymiar, co zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni. Odpada też problem dźwigania tradycyjnej, masywnej szafy. Przesuwane szafy są bowiem montowane na bieżąco, w pokoju, w którym mają się docelowo znaleźć. W szafie można przechowywać rozmaite ubrania zimowe: płaszcze, kożuchy, futra oraz dodatki: czapki, szaliki, rękawiczki. Jest tu też miejsce na swetry, żakiety, marynarki i koszule. Panie mogą przechowywać w szafie torebki, panowie paski i szelki. Zresztą- każda szafa mieści swoje własne tajemnice. Szafy przesuwane nie wydają charakterystycznych, skrzypiących odgłosów- typowych dla tych tradycyjnych. Są bardzo nowoczesne i funkcjonalne. Dzięki temu wypierają już zupełnie tradycyjne szafy, a moda na przesuwane szafy zdaje się nigdy nie kończyć. Jak widać zalety posiadania szafy przesuwanej nigdy się nie kończą. Trudno znaleźć osobę, która po zamontowaniu szafy przesuwanej a przez to po rezygnacji z tradycyjnej żałowałaby swej decyzji. Każdy kto ma szafę przesuwaną chwali cieszący oko efekt wizualny, jak również ekonomiczność tego rozwiązania.

Szafy przesuwne na wymiar

Szafy przesuwane są robione na wymiar, dlatego zapewniają najlepsze wykorzystanie miejsca. Nie oznacza to jednak, że sprawdzają się tylko w małych pomieszczeniach- również w dużych sypialniach świetnie się spisują. Wszystkim osobom, zastanawiającym się, jak najlepiej przechowywać ubrania, warto zaproponować rozwiązanie, jakim jest szafa przesuwana. Każdy może sam zaprojektować wygląd swojej szafy: wybrać drewno z jakiego ma być wykonana, czy ilość półek. Daje to poczucie niezależności i świadomość że nie trzeba dostosowywać wnętrza do własnych wyobrażeń, bo przecież można swoje wyobrażenia umieścić w każdym wnętrzu. Szafa przesuwana znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu, w każdym domu i mieszkaniu. Może być wyposażona w lustro, przez co spełnia dodatkowe, bardzo użyteczne funkcje. Szafy przesuwane wciąż nie wychodzą z mody. Coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie, zapewniające sporą oszczędność przestrzeni. Szafy tworzone na wymiar, ciche i eleganckie. Dlatego warto już teraz zainteresować się tematem przesuwanych szaf, by jak najszybciej mieć je w domu.

Redakcja FilarInstalacje