Armatura łazienkowa, co wybrać?

Od czego zacząć urządzanie łazienki? Czy wybrać najpierw płytki, czy najpierw armaturę łazienkową? Inspiracją może być katalog internetowy, czy też papierowy, firmy produkującej armaturę łazienkową, lub jej dystrybutora.

Wyposażenie łazienek

Warto przejść się do salonu wyposażenia łazienek. Tam często częścią ekspozycji są boksy z przykładową aranżacja łazienki. Możemy namacalnie przekonać się jak płytki, wanna czy brodzik, kabina prysznicowa, baterie (prysznicowa, nad zlew, umywalkę), komponują się razem. Czy współgrają ze sobą.
Najczęściej przy takiej wystawowej łazience umieszczona jest lista z wyszczególnionymi elementami danej łazienki, nazwy i producent, czasem cena.
Dobrze jest gdy takie „wystawki” są w różnych stylach, kolorystyce. Ułatwia to podjęcie decyzji i wybór płytek, białego montażu czy armatury łazienkowej.

Jeden styl

Biały montaż, armatura łazienkowa powinna być utrzymana w jednym stylu. Najlepiej aby armatura łazienkowa była jednego producenta i biały montaż także. Wtedy kolory, wykończenie, kształty nie będą się gryzły. Jeśli wybieramy kran nad umywalką w pełnym połysku to bateria prysznicowa niech nie będzie satynowa. Jeśli wybieramy satynę, połysk, mat to niech wszystko będzie jednego rodzaju.
Chromowane wykończenie to dobry pomysł do nowoczesnej łazienki, złote, miedziane dodatki to dobry pomysł do łazienki w stylu prowansalskim, romantycznym, retro łazienki.
To cechy estetyczne. Najważniejsze jednak, aby armatura łazienkowa, była niezawodna, dobrej jakości i funkcjonalna. Wysokiej klasy armatura łazienkowa posłuży wiele lat.

rynek-deweloperski.pl

Redakcja FilarInstalacje