Dlaczego warto kupić agregat tynkarski dla firmy budowlano-wykończeniowej?

Coraz więcej firm działających w branży budowlano-wykończeniowej inwestuje w nowoczesne urządzenia pozwalające na prowadzenie prac jeszcze efektywniej. Wśród nich bardzo popularne są agregaty tynkarskie. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego sprzętu?

Do czego służą agregaty tynkarskie?

Agregat tynkarski jest urządzeniem przeznaczonym do tynkowania maszynowego, czyli do nakładania tynków maszynowo. Za ich pomocą można wykonać prace tynkarskie znacznie szybciej i efektywniej w porównaniu do prac ręcznych.

Urządzenie tego rodzaju wyposażone jest w pojemnik, w którym umieszczana jest sucha mieszanka. Następnie doprowadza się do niego wodę, która zwilża ją i przygotowuje masę. Następnie masa jest nakładana z wykorzystaniem węża i pistoletu natryskowego przez pracownika. Po nałożeniu może być od razu wygładzona.

Warto jednak wskazać, że agregat tynkarski może być używany nie tylko do tynkowania. Wiele modeli oferuje również dodatkowe funkcjonalności, które powodują, że urządzenia te mają znacznie szersze zastosowanie. 

Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotowywać również mieszanki jak wylewki maszynowe, zaprawy murarskie i klejowe, kleje, gładzie, masy poliuretanowe oraz masy bitumiczne, dlatego mogą być one wykorzystane podczas wielu prac budowlano-wykończeniowych.

Agregat tynkarski – korzyści z zakupu

Zainwestowanie w urządzenie jak agregat tynkarski związane jest z licznymi korzyściami zarówno dla samej firmy, jak i dla jej klientów. Dlaczego warto zdecydować się na jego zamówienie?

Korzyści dla klientów:

  • Znacznie szybsze wykonanie prac – dzięki agregatom tynkarskim można skrócić czas tynkowania nawet 3-krotnie, dlatego nie trzeba czekać, aż prace będą wykonane ręcznie.
  • Wysoka jakość tynków – tynki przygotowywane za pomocą agregatów charakteryzują się bardzo wysoką jakością, są równe, dobrze trzymają się podłoża i mogą posłużyć na wiele lat.
  • Przystępne koszty – w porównaniu z ręcznym tynkowaniem wykorzystanie agregatu tynkarskiego nie jest związane ze znacznie wyższym wydatkiem, co ma związek ze skróceniem czasu prac.
  • Szerokie zastosowanie – agregat tynkarski może być wykorzystany do wielu prac na placu budowy, na przykład do tynkowania ścian wewnętrznych i elewacyjnych.

Korzyści dla firmy:

  • Dostęp do nowych klientów – zainwestowanie w agregat tynkarski powoduje, że firma może znacznie poszerzyć swoje grono klientów o tych, którzy zainteresowanie są prowadzeniem tynkowania maszynowego.
  • Oszczędność czasu – dzięki agregatom tynkarskim prace mogą być wykonane znacznie szybciej, a to powoduje, że pracownicy firmy nie muszą spędzać tak dużo czasu na realizacji jednej inwestycji.
  • Zadowolenie klientów – firm wykorzystujące agregaty mogą liczyć na większe powodzenie klientów oraz ich pozytywne opinie ze względu na sprawne i skuteczne wykonanie prac.
  • Wyższe zyski – firma może zwiększać swoje zyski ze względu na nowe zamówienia.

Redakcja FilarInstalacje