Jak wykorzystać kontenerowe stacje sprężonego powietrza?

Wiele przedsiębiorstw wymaga zastosowania sprężonego powietrza o odpowiednim ciśnieniu i wskazanych parametrach. Generowanie takiego gazu wymaga zastosowania najlepszych urządzeń. Niestety, nie wszędzie można stworzyć wyspecjalizowane pomieszczenie na sprężarkę z wyizolowanymi pod względem hałasu ścianami. Tu pojawiają się kontenerowe stacje sprężonego powietrza. Co warto o nich wiedzieć?

Działanie sprężarki zawsze generuje hałas, drgania i może być niekomfortowe dla użytkowników. Z tego względu sprzęty te powinny być zabudowane w specjalnych pomieszczeniach. Nie każda firma może sobie na to pozwolić. Kontenerowe stacje sprężonego powietrza mogą być rozwiązaniem tego problemu.

Czym są kontenerowe stacje sprężonego powietrza i jak działają?

Tego typu urządzenia to tak naprawdę sprężarki powietrza, zabudowane w specjalnych konstrukcjach, które umożliwiają generowanie gazu o odpowiednim ciśnieniu. Są specjalnie wygłuszone, dokładne, generują wysoką moc i można je ustawić w różnych miejscach, niekoniecznie specjalnie wyciszonych.

Działanie kontenerów przypomina pracę standardowych sprężarek, z tym, że są łatwiejsze w obsłudze. Wysokiej klasy urządzenia nie przenoszą też drgań na zewnątrz, co pomaga w bardziej komfortowej i wydajniejszej pracy.

Dlaczego stacja, a nie mobilna sprężarka?

Sprężarka mobilna lub wolnostojąca nie nadaje się do każdego rodzaju zastosowań. Przede wszystkim generuje duży hałas i może być obciążeniem dla osób, pracujących w danym przedsiębiorstwie. Stacje sprężonego powietrza zapewniają obsługującym pełen komfort działania i bezpieczeństwo.

Stacja kontenerowa gwarantuje też odpowiedni poziom wentylacji urządzenia i odprowadzanie ciepła, co nie zawsze jest możliwe w pomieszczeniach wygłuszonych. Z kolei ograniczenie drgań pozytywnie wpływa nie tylko na pracowników, ale też na pracę pozostałych sprzętów, działających w przedsiębiorstwie.

Gdzie wykorzystasz możliwości kontenerowej sprężarki?

Kontenerowe stacje sprężonego powietrza nadają się do zastosowania w zakładach produkcyjnych, przemysłowych, warsztatach samochodowych, firmach usługowych i wielu innych miejscach, gdzie wygenerowanie wysokiej jakości sprężonego gazu jest niezbędne do działania.

Oczywiście, wybierając kontener zwróć uwagę na jego pochodzenie (najlepsze są sprzęty wykonane przez renomowane firmy), wydajność, parametry użytkowe i możliwości. Tylko w ten sposób możesz być zadowolony z wyboru, a nowe urządzenie będzie efektywnie pracować przez bardzo długi czas.

Redakcja FilarInstalacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.