Jak zaaranżować baterie i zestawy prysznicowe w łazience?

Wykańczanie i wyposażanie łazienki to ostatni moment na to, aby zastanowić się, czy w pomieszczeniu tym ma znajdować się prysznic, czy też wanna. Jeśli przeważy pierwsza z wymienionych opcji, konieczne będzie zastanowienie się nad tym, które zestawy prysznicowe spełnią nasze oczekiwania. Powinniśmy przy tym liczyć się z tym, że wybór nie jest wcale prosty, bo baterie prysznicowe są dziś dostępne w imponującym wyborze.

Co sprawia, że sięgamy po zestawy prysznicowe?

Może się wydawać, że zestawy prysznicowe to tylko jedna z wielu propozycji dostępnych na rynku, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby samodzielnie komponować je wybierając poszczególne elementy. Systematycznie rośnie jednak grupa osób, które nie chcą nawet słyszeć o takim rozwiązaniu. Lista zalet zestawów prysznicowych jest imponująca. Na pierwszy plan wysuwa się ich spójny wygląd ważny ze względów czysto estetycznych. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że poszczególne elementy systemu są do siebie doskonale dopasowane, a to sprawia, że nie musimy martwić się o wysoki poziom skomplikowania ich montażu. Trudno nie docenić także tego, że zakup zestawu jest zawsze przedsięwzięciem tańszym niż zakup poszczególnych elementów osobno. Oszczędza zresztą nie tylko pieniądze, ale również czas.

Elementy zestawu prysznicowego

Na zestaw prysznicowy składa się kilka elementów, poszczególne modele różnią się przy tym między sobą. Tu na pierwszy plan wysuwa się słuchawka prysznicowa. Przed zakupem zestawu warto więc sprawdzić, ile posiada trybów strumienia wody i jak bardzo jest duża. Ważnymi elementami zestawu jest także wąż, drążek oraz uchwyt. Elementy zestawu pasują jedne do drugich, przed zakupem dobrze jednak upewnić się, czy same ich wymiary można uznać za standardowe. Przyda się nam to w przypadku awarii któregoś z nich.

Kilka słów o bateriach prysznicowych

Przygotowując się do aranżacji łazienki, warto możliwie jak najszybciej zadać też sobie pytanie o to, jakie baterie prysznicowe podobają nam się najbardziej. Bez względu na to, czy interesuje nas model ścienny, czy też bateria stojąca, musimy liczyć się z tym, że montaż potrafi być wymagający, niejednokrotnie wiążąc się z koniecznością ingerowania w to, jak wyglądają ściany pomieszczenia. Można wykonać go w momencie, w którym łazienka jest już gotowa do użytku. W takim przypadku jednak musimy liczyć się ze znacznie większymi niż zwykle kosztami. Warto zastanowić się także nad tym, w jakiej kolorystyce ma być utrzymana bateria i z jakiego materiału powinna być wykonana. Jej walory estetyczne będą wpływać na sposób postrzegania pomieszczenia.

Redakcja FilarInstalacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.