Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Jakie płytki wybrać do łazienki

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Data publikacji 17 marca, 2022

Rodzaj podłoża, jaki położymy w poszczególnych pomieszczeniach ułatwi nam funkcjonowanie oraz może uchronić nas przed często niepotrzebną zmianą elementów podłogi z powodu powstałych uszkodzeń. Dlatego warto wybrać dobrej jakości materiał, który będzie służył nam przez kilkanaście lat. Nie zapomnijmy jednak o wrażeniu estetycznym i dobierzmy odpowiedni kolor płytek pasujący do naszego wnętrza. Dlatego można popatrzeć na płytki podłogowe firmy Cerrad, które spełniają wszystkie wymogi dotyczące dobrej jakości podłoża.

Cechy dobrej płytki podłogowej na podstawie produkcji firmy Cerrad

Pierwszą dużą zaletą danych rodzajów płytek jest ich dostępność w kilku wersjach odcieni. Na przykład firma Cerrad posiada kilka odcieni w kolorze białym oraz szarym. Możemy dobrać za równo trochę ciemniejszy materiał na podłogę, ale też po zastanowieniu zdecydować się na jaśniejsze kolory. To już jest zależne od preferencji kupujących. Kolejnym bardzo ważnym elementem decydującym o jakości płytek podłogowych jest ich odporność na uszkodzenia i trwałość. Nie chcemy mieć porysowanych podłóg lub zniszczonych po lekkich uderzeniach, dlatego warto zobaczyć ofertę firmy Cerrad, której ofertę znajdziecie na stronie https://www.banyo.pl/pl/series/cerrad-batista-603.html. Są one wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia. Posłużą one przez długie lata i będziemy się mogli cieszyć z ich użytkowania. Ważnym elementem jest też ich niska nasiąkliwość, dzięki czemu na nich może zostać trochę wody i to nie spowoduje trwałych uszkodzeń. Kolejną ważną cechą danych płytek podłogowych jest ich działanie antypoślizgowe, dzięki któremu nie poślizgniemy się na nich tak łatwo. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi i ludzi starszych, ponieważ te grupy osób są szczególnie narażone na tego typu przypadki. Przy wyborze odpowiednich płytek trzeba wziąć te cechy poszczególne pod uwagę, aby się cieszyć z ich używania przez długie lata.

Standardowe rozmiary płyt podłogowych

Najpopularniejszymi rozmiarami płytek podłogowych 60 x 60 cm i 60 x 120 cm. To są dwa standardowe rozmiary płyt. Takie same wymiary swoich materiałów posiada firma Cerrad. Pakowane są one najczęściej w małych opakowaniach, gdzie się mieści około 1,4 m2 płytek podłogowych. Dlatego z ich transportem nie ma wielkiego problemu, ponieważ dość sporą ich ilość można zabrać samochodem osobowym. Często mamy jednak inne wymiary naszych pomieszczeń, dlatego niektóre płytki trzeba odpowiednio ciąć, aby je dobrze dopasować i żeby dobrze się prezentowały we wnętrzach.

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?