Strona główna
Meble
Tutaj jesteś
Meble

Meble drewniane czy z płyty?

Data publikacji 4 marca, 2020

Remonty i zakup mieszkania to czas, kiedy wybieramy nie tylko nowe podłogi i kolory ścian, ale i dbamy o odpowiednie umeblowanie. Bliskość marketów budowlanych i szeroka oferta sklepów internetowych sprawia, że o ulubiony mebel coraz łatwiej. Pytanie brzmi, czy postawić na meble drewniane czy zdecydować się na te z płyty czy ze sklejki? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, podając wady i zalety obu rozwiązań. 

  1. Czy materiał ma znaczenie? 
  2. Droższy oznacza lepszy? 
  3. Gdzie szukać najlepszych rozwiązań?

Czy materiał ma znaczenie?

Na rynku znajdziemy szeroką gamę mebli z najróżniejszych materiałów i o bardzo zróżnicowanej cenie. Wystarczy już kilkaset złotych aby umeblować pomieszczenia. Pytanie brzmi, czy najtańsze materiały wytrzymają duże obciążenia i przetrwają próbę czasu? Niskobudżetowe meble dobrze sprawdzają się do wynajmu tymczasowego i w miejscach, gdzie nie przechowujemy wiele przedmiotów. Najczęściej wykonane są ze sklejek, które nie są przystosowane do tego, aby utrzymywać ciężkie kilogramy książek, dokumentów czy zastawy stołowej. 

Z drugiej strony, meble drewniane wykonane z wysokiej jakości drewna cechuje większa wytrzymałość i odporność na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Nie mniej jednak, trzeba mieć na uwadze odpowiednią konserwację. Regularne czyszczenie i impregnacja mebli z drewna pozwoli cieszyć się dłuższą żywotnością elementów wyposażenia wnętrz. 

Droższy oznacza lepszy?

Idąc za tym, o czym już wcześniej wspomnieliśmy cena powinna odgrywać duże znaczenie w procesie wyboru mebla. Jednak, jak dzieje się w przypadku każdego innego produktu, wyższa cena nie zawsze równa się lepszej jakości. Pamiętajmy, że w markecie budowlanym możemy znaleźć meble o podobnym designie i cenie, choć mogły one zostać wykonane z nieco innych materiałów. Cena jest ważna, jednak przede wszystkim zwracajmy uwagę na jakość wykonania, design i przeznaczenie mebli. Analizujmy nasze potrzeby i pod tym kątem starajmy się dobrać wyposażenie mieszkania. 

Gdzie szukać najlepszych rozwiązań?

Poza popularną ofertą dużych salonów meblowych i marketów budowlanych pozostają nam do wyboru mniejsze sklepy stacjonarne i sieci online. Te ostatnie sprawdzą się w przypadku wielbicieli niebanalnych rozwiązań, zwolenników oryginalnego stylu. Dokonując wyboru warto kierować się także opiniami na temat sklepu i sprzedawanych tam artykułów. W tym celu dobrze jest zapoznać się z recenzjami klientów dostępnymi w sieci czy komentarzami dotyczącymi danej firmy meblowej. W ten sposób łatwiej będzie wybrać najciekawsze rozwiązania, korzystne nie tylko cenowo. 

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?