Możliwe techniki ocieplania budynków

Osoby, które w ostatnim czasie podjęły decyzję o wzniesieniu od podstaw własnego domu lub biura, jak również te, którym nie jest obca rewitalizacja oraz renowacja tego typu obiektów doskonale zdają sobie zapewne sprawę, że budynek to nie tylko piękny wygląd, estetycznie prezentująca się elewacja, kunsztowne dodatki dekoracyjne oraz idealnie utrzymany teren zielony dookoła niego. To także aspekty użytkowe, których w żadnym wypadku nie należy bagatelizować. Obiekt taki powinien na przykład być w stanie ochronić nas przed zimnem, które bywa w naszym klimacie wyjątkowo dokuczliwe w sezonie zarówno jesiennym jak i zimowym, jak również – poprzez specyfikę swojej konstrukcji – umożliwić użytkownikowi poczynienie daleko idących oszczędności na opale oraz ogrzewaniu.

Aby było to możliwe, właściciel musi zadbać o zastosowanie wydajnej techniki ocieplania budynku mieszkalnego, komercyjnego lub biurowego. Z naszych obserwacji wynika, że największą popularnością w naszym kraju cieszą się dwa systemy ociepleń – jeden z nich oparty jest o wykorzystanie styropianu, drugi natomiast – wełny mineralnej. Jeżeli chodzi o ocieplenie styropianem, jest ono niezwykle proste i szybkie w realizacji, dzięki czemu ocieplone mogą zostać zarówno nowe budynki, jak i te które już posiadają system ocieplający, jednak z uwagi na mijające lata oraz suboptymalne materiały z jakich został on wykonany nie spełnia on już swojej roli w sposób zadowalający. System bazujący na styropianie to możliwość obniżenia nawet o kilkanaście procent kosztów opału, eliminacji zidentyfikowanych uprzednio przez ekspertów mostków termicznych, jak również szansa na zabezpieczenie elewacji przed uszkodzeniami mechanicznymi, które to mogłyby bardzo negatywnie odbić się na jej ogólnej prezencji, czego z całą pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Do ocieplania zarówno ścian zewnętrznych jak i wszelkiej maści stropów garażowych może zostać wykorzystana także wełna mineralna. Jej największym plusem jest struktura, która pozwala szczelnie wypełnić wszelkie szczeliny i wypaczenia, dzięki czemu nie wystąpi ryzyko, że to właśnie przez nie do wnętrza obiektu przedostawać się będzie chłodne powietrze, sprawiając, że z biegiem kolejnych godzin temperatura panująca w poszczególnych pomieszczeniach daleka będzie od komfortowej. 

Jesteśmy w pełni świadomi, że wybór systemu, który idealnie wpisałby się w Państwa oczekiwania wcale nie jest zadaniem łatwym i może przysporzyć nie lada problemów nawet osobom, dla których budowa lub renowacja budynku nie jest nowością. W każdej chwili mogą Państwo jednakże skorzystać  z pomocy naszych specjalistów, którzy to będą w stanie podpowiedzieć najlepsze z rozwiązań dostosowane do specyfiki obiektu, jak również rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie kosztów systemu, sposobu jego montażu oraz żywotności. Jeżeli Państwo również chcieliby ograniczyć koszty generowane przez konieczność dogrzewania poszczególnych pomieszczeń budynku, serdecznie zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszego sklepu – zapewniamy, że będą Państwo w stu procentach zadowoleni z nawiązanej z nami współpracy! 

Redakcja FilarInstalacje