Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Piękny wiosenny ogród

Data publikacji 27 lutego, 2020

Czas szybko mija i zanim się obejrzymy ponury, zimowy krajobraz za oknem zacznie się zmieniać. Jeśli posiadamy balkon lub ogród, na pewno chcemy, by wraz z nastaniem wiosny on również budził się do życia i zachwycał nas swoim pięknem. Z pewnością piękny ogród wymaga pracy, jednak dla wielu osób piękny, zadbany ogród jest powodem do dumy.

A na jakie wiosenne rośliny warto się zdecydować?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że cieszenie się pięknymi wiosennymi kwiatami w ogrodzie wymaga dokonania prac ogrodowych na jesień, ponieważ to właśnie jesienią do ziemi należy wysadzać cebulki kwiatów.
Jednymi z najpopularniejszych kwiatów wiosennych są narcyzy i żonkile. Są one też łatwe w uprawie, a cebule tych kwiatów są wieloletnie, wystarczy więc raz na kilka lat wykopać stare i posadzić nowe cebulki.

Inne popularne kwiaty to krokusy

Widok dziko rosnących krokusów na górskich halach skłania dziesiątki tysięcy turystów do odwiedzenia Tatr i Doliny Chochołowskiej, ale krokusy możesz również mieć w swoim ogrodzie. Występują one w rozmaitych kolorach, takich jak biel, fiolet ale również delikatny róż. Inne rośliny cebulowe, które wysadzamy we wrześniu to hiacynty, szafirki, zawilce lub przebiśniegi. Nie zapominajmy również o tulipanach. Rośliny te dobrze czują się w wilgotnych i dość zacienionych miejscach.

creativefarm.com.pl

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?