Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Wady i zalety mebli rattanowych

Data publikacji 13 sierpnia, 2019

Rattan jest rodzajem drewna podobnego do trzciny, które jest elastyczne i może być stosowane w produkcji mebli. Jako materiał meblarski rattan jest trwały i stylowy. Meble rattanowe są często używane na zewnątrz, w ogrodach, na patio itp. Meble rattanowe są również niedrogie, lekkie i praktyczne. Jednak jak każdy inny materiał, rattan ma również swoje wady. Oto przegląd zalet i wad tego materiału.

Zalety mebli rattanowych

Można się zdziwić, jak odporny na codzienne nadużycia jest rattan. Chociaż jest on lekki i wykonany z naturalnych włókien, meble z niego wykonane są bardzo odporne na codzienne użytkowanie. W rzeczywistości meble wykonane z rattanu mogą trwać znacznie dłużej niż meble wykonane z drewna lub elementy pokryte skórą lub tkaniną.

Wszechstronny wygląd

Meble rattanowe są nie tylko trwałe. Mają również klasyczny wygląd, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy wiklina ma naturalny kolor, jest przyciemniona lub lakierowana, meble rattanowe będą bezproblemowo komponować się z każdym wystrojem lub kolorystyką w domu. Rattanowe meble w podstawowych kolorach będą również uzupełniać podłogi, dywany i dywany. Meble rattanowe mają wyraźny, wiktoriański styl, który jest zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. Można używać mebli rattanowych w ogrodzie, salonie, a nawet w łazience. Można założyć, że meble z rattanu nadają przestrzeni mieszkalnej odrobinę energii.

Odporność na klimat

Włókna rattanowe są bardzo trwałe. Są odporne na silne upały i mroźne noce. Wiklina jest idealna do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Syntetyczna wiklina na każdą pogodę jest wyjątkowo wytrzymała. Meble rattanowe są odporne na codzienne zużycie, ale należy upewnić się, że materiał nie jest wystawiany na działanie wody. Meble rattanowe należy zawsze trzymać z dala od deszczu lub wody, aby zwiększyć ich żywotność.

Wady mebli rattanowych

Ponieważ włókno ratanowe jest zazwyczaj wytrzymałe, same meble nie zapewniają wystarczającej wygody. Siedzenie na nagim rattanowym krześle przez dłuższy czas może stać się niewygodne, chyba że krzesło ma poduszki. Meble z wikliny są jednak wygodniejsze w porównaniu z meblami z litego drewna. Aby meble były wygodne i stylowe, wystarczy dodać kolorowe poduszki.

Kosztowne

Meble rattanowe są droższe niż tradycyjne meble z drewna lub tworzywa sztucznego, ponieważ każdy element jest starannie wykonany ręcznie. Pracownicy traktują i przetwarzają każde włókno roślinne, aby uzyskać meble. Miejscowi rzemieślnicy przez wiele dni splatają włókna roślinne, tworząc jedno krzesło. Praca, która jest włożona w wykonanie każdego mebla, jest trudna i czasochłonna, więc produkt końcowy jest droższy niż jakiekolwiek meble produkowane masowo.

Luźne włókna

Wysokiej jakości meble z rattanu są bardzo dobrze skonstruowane, ale długotrwałe użytkowanie może z czasem rozluźnić naturalne włókna. Luźne włókna mogą ukłuć lub urazić każdego, kto siedzi na krześle. Kwestia ta może mieć również wpływ na projekt samych mebli. Jeśli włókna rattanowe poluzują się, można je zanieść do sklepu meblowego w celu szybkiej naprawy.

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?