Strona główna
Instalacje
Tutaj jesteś
Instalacje instalacja aluminiowa sprężonego powietrza

Zastosowanie rur próżniowych

Data publikacji 28 lutego, 2022

Rurowe kolektory próżniowe są jednym z rodzajów kolektorów słonecznych. Warto mieć na uwadze, że kolektory słoneczne to niezwykle popularne źródło energii, które jest ekologiczne, więc nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Umożliwiają wytworzenie ciepła do centralnego ogrzewania, a także do ogrzania ciepłej wody użytkowej.

Zalety rur próżniowych

rura powietrza w ciągu instalacyjnym

Podstawą konstrukcji kolektora są rury szklane, które niestety nie posiadają żadnych dodatkowych materiałów izolacyjnych. Sama próżnia jest w ich przypadku wystarczającą izolacją cieplną. Warto zwrócić uwagę na fakt, że próżnia umiejscowiona jest wewnątrz dwuściennej rury szklanej. W ostatnim czasie rury próżniowe cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ ich zastosowanie jest szerokie. Ich największą zaletą jest bardzo duża sprawność, dzięki czemu można je użytkować przez naprawdę długi czas. Według wielu osób, najbardziej opłacalny jest właśnie ten rodzaj kolektorów. Aluminiowa rura powietrza pozwala wyeliminować wady tradycyjnych materiałów wykorzystywanych do tworzenia instalacji.

Instalacja aluminiowa rury
rury pneumatyczne w systemie sprężonego powietrza

Zastosowanie

instalacja aluminiowa pneumatyczna

Dawniej stosowano głównie rury stalowe, które nie były odporne na korozję. Dodatkowo odkształcały się na skutek wysokiej temperatury. Warto również dodać, że możliwość rozbudowy była mocno ograniczona, a żeby wykonać montaż, trzeba było stosować specjalistyczne narzędzia. Instalacje aluminiowe są powszechnie wykorzystywane w przemyśle. Podstawowymi elementami do przesyłania sprężonego powietrza są rury do instalacji pneumatycznych. Mogą one również służyć do przesyłania mediów gazowych oraz ciekłych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że bezpieczeństwo użytkowania maszyn zależy przede wszystkim od prawidłowego doboru rodzaju rury instalacyjnej. Warto dodać, że aż 15-20 rur szklanych składa się na pojedynczy kolektor. Rury dwuścienne posiadają bardzo dobrą izolację cieplną. Konstrukcja kolektora powoduje, że może on pracować nie tylko w słoneczne, ale również w bardzo chłodne dni. Rury do instalacji pneumatycznych umożliwiają budowę profesjonalnych warsztatów, które służą do rozprowadzania mediów ciekłych oraz gazowych. Dlatego muszą mieć bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną. Warto mieć na uwadze, że najstarsze instalacje pneumatyczne produkowane były z rur stalowych. Wybór instalacji aluminiowych jest bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć rozwiązanie odpowiadające jego preferencjom.

instalacja sprężonego powietrza w fabryce

Najlepiej zamawiać produkty u sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Postęp technologiczny sprawił, że możemy dziś korzystać z aluminiowych rur próżniowych.

admin

Jesteśmy grupą specjalistów z różnych dziedzin. Piszemy o budownictwie, domu, meblach, instalacjach i ogrodzie. Dzielimy się też pomysłami i inspiracjami na wystrój wnętrz. Znajdziesz u nas również porady dotyczące lifestyle. Zapraszamy do lektury naszego bloga!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?